Blog dla rodziców

Tak to się robi: Najpierw zaznacz wymiary gałęzi: zmierz po jednej gałęzi o długości 20, 18, 17, 14, 11, 8 i 5 cm. Następnie, w zależności od grubości, odpiłuj te kawałki piłą lub odetnij sekatorkiem. Ułóż gałęzie od najkrótszej do najdłuższej – to układ twojej choinki.
Będziesz potrzebować: białe lub kolorowe składane kartki, zwykłe kartki w formacie A6, różne farby (np. do malowania palcami, akwarele itp.), pędzel, flamastry, kolorowe kredki, klej, resztki kolorowego papieru
Tak to się robi: Ze składników zagnieć gładkie ciasto i wstaw do lodówki na 1 godzinę. Ciasto przekrój na pół i ułóż na posypanej mąką powierzchni. Wałek do ciasta natrzyj również odrobiną mąki.
Wytnij około 30 cm drutu. Nawlecz różne koraliki jeden po drugim i zaginaj na okrągło – 2 albo 3 razy.Teraz nawiń drut koralikowy wokół szyszek. Końce można zagiąć do wewnątrz.Ozdobione choineczki można układać pojedynczo lub w grupach na stole lub parapecie, dodając inne dekoracje, jak np. watę czy cynamon.
Zbliża się przyjęcie urodzinowe dla dzieci, a Ty nie masz pomysłu, co kupić w prezencie? Z tym problemem spotyka się wiele osób. W przypadku zaproszeń od przyjaciół dziecka warto porozmawiać z rodzicami solenizanta. Przeważnie potrafią coś doradzić. Lecz jak wygląda sytuacja z własnymi dziećmi?
Dzieci już od małego są zafascynowane zwykłym codziennym życiem i wplatają je do swojej zabawy. Najlepiej im się to udaje przy pomocy lalek. Lalki HABA znakomicie nadają się do tego celu: • szelmowski wyraz twarzy jest wyhaftowany mocnymi nićmi; • ciało lalki z materiału tekstylnego ma wypełnienie z zachowującej kształt wełny poliestrowej, dzięki czemu lalki można zarówno posadzić, jak i przytulić
To właśnie dzieci najbardziej i z wielką niecierpliwością czekają na ten jeden dzień w roku: urodziny! Już wiele dni wcześniej pytają, ile jeszcze razy będą musiały pójść spać. Z niecierpliwością czekają również na inne wydarzenia, takie jak Wielkanoc, Boże Narodzenie czy zbliżające się rodzinne wakacje.
Świat zabawek Kullerbü firmy HABA inspiruje dzieci i rodziców nie tylko wspaniałymi efektami i łatwym montażem, ale także swoim uroczym, przyjaznym dzieciom designem. Kolorowe kulki i elementy łączące wprowadzają do gry wiele kolorów.
Zabawki są tak dobre, jak ich materiał i wykonanie! Zasada ta dotyczy wszystkich zabawek HABA i oczywiście również systemu kulodromów Kullerbü.
Od 2010 roku na naszych produktach z drewna znajduje się znak PEFC. To znaczy, że używamy drewna pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej.
Ciężarówka z drewna bukowego przyjeżdża do fabryki zabawek HABA prawie codziennie. Pierwsza stacja to suszarnia, potem kontynuowana jest produkcja zabawek.
Znajdziesz tu wiele kreatywnych pomysłów na Twoje wspaniałe rękodzieło. Nie tylko powiemy Ci dokładnie, jak to się robi, ale także podpowiemy, jakich materiałów potrzebujesz. Z niewielką pomocą rodziców, którzy wydrukują z Tobą instrukcje i pomogą w przygotowaniach, możesz w krótkim czasie dokonać wielu wspaniałych rzeczy.
Wiosna tuż za rogiem, kwitną pierwsze kwiaty, a bohaterowie ze świata Kullerbü są bardzo szczęśliwi z powodu pierwszych promieni słońca. Razem z nimi możesz stworzyć piękną kolorową kartkę z życzeniami i podarować ją na Wielkanoc, ale także na urodziny i wiele innych okazji. Z niewielką pomocą mamy lub taty możesz od razu rozpocząć kolorowanie, wycinanie i klejenie.
2 od 6