FAQ Kullerbü - Pytania i odpowiedzi

kullerbu_kulodromy

Strona główna

Świat zabawy

Kombinacje Kullerbü

Filmiki

FAQ

kulodromy_do_zabawy_haba

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Co jest takiego szczególnego w Kullerbü?

• bezpieczna zabawa dla dzieci od 2 lat
• doskonałe połączenie drewna i tworzywa
• sprytny system zatrzaskowy na klik zapewniający maksymalną stabilność
• wszystkie części można elastycznie łączyć ze sobą
• radosne ilustracje i ekscytujące efekty specjalne
• tory na różnych wysokościach: dzięki filarom można je w prosty sposób regulować

Czy Kullerbü HABA jest odpowiedni dla małych dzieci?

Tak! System do zabawy Kullerbü jest specjalnie dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci od 2 lat. Różne elementy Kullerbü są łatwe do uchwycenia nawet dla małych rączek dzieci i - z niewielką pomocą dorosłych - można je łatwo ze sobą łączyć. Ponadto kulki i inne części są na tyle duże, że nie ma możliwości ich połknięcia.

Jakie są wymiary kulek Kullerbü?

Kule Kullerbü HABA wykonane z wytrzymałego drewna bukowego, tworzywa sztucznego lub gumy mają bardzo dużą średnicę 4,6 cm, dzięki czemu dzieci poniżej 3 roku życia nie mogą ich połknąć. Tym samym zabawki Kullerbü zapewniają bezpieczną zabawę nawet najmłodszym maluszkom.

Czy można łączyć różne zestawy Kullerbü - a jeśli tak, to w jaki sposób?

Kullerbü to duży świat zabaw z możliwością elastycznej rozbudowy, oferujący liczne opcje kombinacji. Przykłady kombinacji, którą projektanci HABA opracowali i dokładnie sprawdzili, znajdują się na każdym opakowaniu Kullerbü.

Czy dzieci mogą same budować tory Kullerbü?

Tak - z niewielką pomocą dorosłych, bo im mniejsze dzieci, tym więcej wsparcia w konstruowaniu potrzebują od rodziców. Z drugiej strony starsze dzieci bardzo lubią samodzielnie eksperymentować z różnymi częściami i mogą (prawie) samodzielnie łączyć ścieżki. Zasada „kliknięcia” i „wtyczki” sprawia, że montaż Kullerbü jest naprawdę łatwy.

Z jakiego materiału jest wykonana seria Kullerbü?

Seria Kullerbü HABA powstaje z drewna bukowego, drewnianej sklejki i tworzywa sztucznego. Nasze wyroby drewniane od 2010 roku noszą znak PEFC. Używamy drewna pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Drewno bukowe pochodzi z lasów położonych w promieniu 150 km od siedziby firmy HABA w Bad Rodach w Górnej Frankonii. Sklejka jest importowana i również pochodzi wyłącznie z kontrolowanych upraw.

Dlaczego nie wszystkie części kulodromów Kullerbü wykonane są z drewna?

System Kullerbü to idealne połączenie elementów z drewna i tworzywa sztucznego, które świadomie wykorzystuje zalety odpowiedniego materiału: buk i sklejka zapewniają stabilność, a tworzywo elastyczność. Elementy, które nie mogą być wykonane z drewna ze względu na swój kształt lub funkcjonalność wykonane są z tworzywa sztucznego, np. elastyczne elementy łączące. Staramy się również nadać każdej części specjalny efekt, który podkreślają różne materiały (np. efekty dźwiękowe).

Czy mogę kupić pojedyncze elementy do kulodromów Kullerbü?

Konstrukcje kulodromów można konfigurować i przekształcać z części zawartych w każdym pakiecie Kullerbü. Ponadto tory Kullerbü można rozbudowywać między sobą oraz z dodatkowymi materiałami konstrukcyjnymi. Zachęca to szczególnie starsze dzieci do eksperymentowania, pobudza ich wyobraźnię i kreatywność. Części znormalizowane, takie jak słupy, proste tory, łuki czy elementy łączące zawarte są w tak zwanych „zestawach uzupełniających”, które są oczywiście dostępne w naszym sklepie HABA.

Czy seria Kullerbü jest kompatybilna z klasycznymi kulodromami HABA?

Zasadniczo wszystkie systemy kulodromów HABA są precyzyjnie dostosowane do wieku, a także do różnych potrzeb i umiejętności danej grupy docelowej i dlatego powinny być postrzegane jako samodzielne systemy.

Czy tory z pojazdami nadają się również do kulek Kullerbü?

Tak! Wszystkie tory Kullerbü idealnie nadają się również do kulek Kullerbü.

Ciekawe informacje o serii kulodromów od HABA:

swiat_kullerbue kulodromy_kombinacje
kullerbu_designs9IymOyEX0jme zrobtosam_kullerbu
kullerbu_matrial kullerbu_lacznikiSW9v4JFWE0aSv fabryka_habaiaiaCnNJ7mlMD

 

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.