Etapy rozwoju niemowląt i małych dzieci: 1 - 3 miesiące

zabawki_dla_maluchow_haba

Niemowlę od 1 do 3 miesiącach życia

s1 

Kompetencje społeczne

W pierwszych tygodniach życia noworodek potrzebuje przede wszystkim bezpieczeństwa i bliskości. Powoli poznaje swoją rodzinę i najbliższe otoczenie.

s3 

Percepcja wzrokowa

Najlepszym sposobem na to jest spędzanie jak najwięcej czasu razem. Początkowo dziecko widzi niewyraźnie i z niewielkiej odległości. Szybko jednak rozpoznaje swoich najbliższych opiekunów, uważnie ich obserwuje, potrafi naśladować prostą mimiki. Pojawia się też pierwszy cudowny uśmiech. Na tym wczesnym etapie rozwoju staraj się delikatnie pobudzać zmysły noworodka. Przyda się np. karuzela nad łóżeczkiem lub łańcuszek do wózka.

s6 

Percepcja słuchowa

Zadbaj o delikatne dźwięki w ciągu dnia. Spokojne melodie pozytywek i dyskretne oświetlenie to dobra pomoc w zasypianiu.

 alex

Alexander Blatt, szef produkcji zabawek HABA, ojciec Lotte i Lasse:

"Jak w przypadku większości dzieci, nic tak nie uspokajało naszej córki jak smoczek. Zawsze musiał być w zasięgu ręki, inaczej łzy pojawiałyby się bardzo szybko. Po narodzinach syna dostaliśmy w prezencie łańcuszek do smoczka i od tamtej pory jest on stałym towarzyszem naszego malucha. To bardzo praktyczne: łańcuszek można łatwo przymocować do ubrania i smoczek nie gubi się tak łatwo”.

 
1_3miesiecy_dziecko  4_6miesiecy_dziecko  7_12miesiecy_dziecko 
13_18miesiecy_dziecko  19_24miesiecy_dziecko zabawki_dla_niemowlat
Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.