Etapy rozwoju niemowląt i małych dzieci: 13 – 18 miesięcy

haba_zabawki_dla_dwulatkow

Dziecko w wieku 13 - 18 miesięcy:

komun
 

Zdolności poznawcze

Drugi rok życia maluch zaczyna z dużą werwą. Teraz z każdym dniem staje się coraz bardziej niezależny. Potrafi na przykład zająć się zabawką przez dłuższy czas i skupić na jednej czynności - na przykład tablicą motoryczną. Układanki dla małych dzieci, szczególnie te składające się z kilku dużych elementów są również dobrym wyborem dla tego okresu rozwojowego.

s5
 

Ruch i motoryka duża

Z każdym dniem wzrasta również mobilność malucha: wszelkiego rodzaju pojazdy i zabawki do ciągnięcia, często w postaci zabawnych zwierzątek, czy np. auta świetnie odpowiadają na tę szczególną potrzebę ruchu.

s7
 

Komunikacja

To również doskonały czas na rozpoczęcie przygody z książkami. Na początek polecamy książki obrazkowe lub z niewielką ilością tekstu do czytania przez dorosłych.

 s4

Motoryka mała

Tu jest duże pole do wspierania dzieci różnego rodzaju pomysłowymi klockami i układankami. W HABA oczywiście stawiamy na drewno!

 katrinw

Kristin Weiß, Team Leader HABA Marketing, mama Richarda i Matyldy:

„Moja córka Matylda uwielbia bawić się w układanie klocków. Cierpliwie układa poszczególne części, ale najwięcej radości sprawia jej oczywiście przewracanie jednym ruchem wybudowanej wieży. Hałas zrzucanych klocków na podłogę, śmiech i powrót do budowania – Matylda uwielbia powtarzać ten proces po kilka razy z rzędu.”

Szczególnie ciekawe dla maluchów są zabawki, których elementy można ustawiać jeden na drugim, takie jak Wieża z kostek Straż pożarna

Etapy rozwoju dzieci w zależności od wieku:

1_3miesiecy_dziecko 4_6miesiecy_dziecko 7_12miesiecy_dziecko
13_18miesiecy_dziecko 19_24miesiecy_dziecko zabawki_dla_niemowlat
Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.