Etapy rozwoju niemowląt i małych dzieci: 7 - 12 miesięcy

zabawki_dla_niemowlakow

Niemowlę od 7 do 12 miesiącach życia

s1 

Komunikacja

Komunikacja Rozwój języka robi ogromne postępy w drugiej połowie pierwszego roku życia: po pierwszym gaworzeniu pojawiają się wyraźnie rozpoznawalne dźwięki - a około pierwszych urodzin często są to proste słowa.

s5
 

Ruch i motoryka duża

Wyraźny jest również postęp w zakresie zdolności mobilnych i motorycznych: najpierw czołganie się, potem raczkowanie, a na końcu podciąganie się i wspinanie. Wózek do nauki chodzenia to bezpieczne wsparcie w pierwszych krokach dziecka.

s6 

Percepcja słuchowa

Dziecko reaguje teraz na swoje imię i rozpoznaje głosy i melodie. Uwielbia rymowanki i wszystko, co wydaje odgłosy, od dźwiękowych zabawek do chwytania po książeczki z odgłosami.

 s4

Motoryka mała

Poprawiają się także zdolności w zakresie małej motoryki: Niemowlęta uwielbiają chwytać najmniejsze przedmioty kciukami i palcami wskazującymi, ale są tak samo zafascynowane większymi przedmiotami, jak na przykład kolorowe klocki.

 yvone

Yvonne Steinberger, HABA-Export, mama Finjasa i Jespera:

„Moi synowie uwielbiają bawić się skrzynką do sortowania. Szukanie odpowiedniego otworu na drewniany klocek zajmuje ich całą uwagę, aż miło patrzeć na tę niesamowitą koncentrację. A samo wrzucanie klocka do środka to już jedna wielka radość!”

Etapy rozwoju dzieci w zależności od wieku:

1_3miesiecy_dziecko 4_6miesiecy_dziecko 7_12miesiecy_dziecko
13_18miesiecy_dziecko 19_24miesiecy_dziecko zabawki_dla_niemowlat
Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.