Gra „Find the code” HABA

gra_haba_findthecodeGtKHHjS7iU0Xw

Gra „Find the code” HABA

„Drodzy poszukiwacze przygód, wyobraźcie sobie, że jesteście w lesie i odkrywacie tajemniczą kamienną bramę. Czujecie się trochę niepewnie, lecz przechodzicie przez bramę i nagle znajdujecie się pośrodku fantastycznego świata. Natychmiast wciąga Was magiczna atmosfera gry. Nagle odkrywacie skrzynię, która wygląda na bardzo cenną. Co też może się w niej skrywać? Jesteście ciekawi, jednak stwierdzacie, że skrzynia jest zamknięta na zamek szyfrowy. Oprócz tego znajdujecie pudełko z kartą z zagadkami, pionek i puzzle, które mogą należeć do mapy skarbu. Wszystko to wydaje się mieć ze sobą związek i może Wam pomóc znaleźć skarb. Czy uda Wam się złamać kod numeryczny, aby otworzyć skrzynię ze skarbami?”

Fascynujące poszukiwanie skarbu na przyjęciu urodzinowym dziecka

Poszukiwanie skarbów sprawia, że każde przyjęcie urodzinowe jest niezwykłe. Co prawda znalezienie i otwarcie skrzyni napełnionej niespodziankami i słodyczami to punkt kulminacyjny wywołujący wielką radość, lecz jak to często bywa, również w tym przypadku celem jest droga. Poszukiwanie skarbów jest atrakcyjne dla wszystkich – zarówno dla wstydliwych dziewczynek i chłopców, jak i małych śmiałków. Podczas tej kooperacyjnej gry każdy może wnieść swój wkład oraz umiejętności i zostać poszukiwaczem skarbów. Wspólne szukanie rozwiązań zadań, ślęczenie nad skomplikowanymi zagadkami i znajdowanie kryjówek spaja graczy i dostarcza niezapomnianych przeżyć.

Gotowy pomysł na niezapomniane urodziny

W HABA wiemy, że często w codziennym życiu wypełnionym pracą i obowiązkami rodzinnymi jest mało czasu, żeby przygotować przyjęcie urodzinowe, że brakuje pomysłów i kreatywności. Dlatego gra HABA „Find the code” to prawie kompletna propozycja zawierająca wszystko, co jest potrzebne do fascynującego poszukiwania skarbów podczas przyjęcia urodzinowego: atrakcyjną skrzynię skarbów z metalu do indywidualnego napełnienia, interesującą mapę skarbu do ułożenia z puzzli, karty z zagadkami o różnym stopniu trudności oraz regulowany zamek szyfrowy, zapewniające za każdym razem nowe, ciekawe przygody z rozwiązywaniem zagadek dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zagadki są skonstruowane bez tekstu.

Find the Code – od pomysłu do skrzyni pełnej skarbów

Antje Gleichmann, członkini Redakcji Gier i Książek w firmie HABA oraz Kai Haferkamp, popularny autor gier dla dzieci, zadbali o to, aby z kilku dobrych pomysłów powstała konkretna, elastyczna koncepcja gry. Antje Gleichmann wpadła na pomysł gry HABA „Find the Code” podczas organizowania poszukiwania skarbów na przyjęciu urodzinowym dla dzieci. Zainspirowało ją niesłabnące zainteresowanie grami typu escape room. Antje twierdzi: „Zespołowe rozwiązywanie zagadek umożliwiające opuszczenie zamkniętego pomieszczenia lub złamanie kodu fascynuje nie tylko dorosłych.” Dlatego projektując „Find the code”, stworzyła od razu dwie oryginalne gry HABA z zagadkami dla dzieci: „Find the Code – Wyspa Piratów” oraz „Find the Code – Kraina Fantazji” różnią się od siebie głównie tematyką. Obie umożliwiają rodzicom zorganizowanie dzieciom fascynującego poszukiwania skarbów przy minimalnym nakładzie pracy.

Wynalazcy gry w gorączce poszukiwania skarbów

Również współautor gry, Kai Haferkamp, od początku był zachwycony pomysłem HABA, żeby stworzyć grę dla dzieci polegającą na poszukiwaniu skarbów: „Prawdziwa skrzynia skarbów i zamek szyfrowy już same w sobie są bardzo atrakcyjne. Ważne było dla mnie, żeby wykorzystać je w grze i stworzyć gęstą, trzymającą w napięciu atmosferę poszukiwania skarbów, która motywuje do działania. Jednocześnie chciałem dzieciom umożliwić szybki start w grze, zamieszczając w niej znane im elementy zabawy oraz elementy dotykowe. Udało nam się to poprzez stworzenie starannie wykonanej, szczegółowej mapy skarbów złożonej z puzzli: stanowi ona bazę dla zagadek i pozwala graczom zagłębić się w świat, który przedstawia. Jednocześnie pełni również rolę planszy dla pionka, dzięki któremu można zwizualizować postępy w poszukiwaniu skarbów i zachować lepszą orientację. Dochodzą do tego zadania w formie zagadek, które obywają się bez tekstu i są przedstawione za pomocą symboli.”

Maksymalna frajda przy minimalnym wysiłku

W grze HABA „Find the Code” wszystkie dzieci zmieniają się w odważnych i zaangażowanych poszukiwaczów skarbów. Od samego początku poszukiwań odczuwalna jest atmosfera przygody i akcji. Napięcie i podekscytowanie ciągle rosną, a poszukiwanie skarbu jest równie ciekawe, co zabawne. Współautor gry, Kai Haferkamp, też tak to odczuwa: „Wspólne głowienie się z Antje Gleichmann nad tym, jak stworzyć zagadki doskonałe pod względem merytorycznym i wizualnym oraz wspólne poszukiwanie skarbu podczas testowania gry spowodowały, że praca przy tej grze była dla mnie czymś wyjątkowym, uważam również, że obie powstałe w ten sposób gry są prawdziwymi małymi skarbami!”

gra_findthecode2gra_findthecode1

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.