Gra HABA Zwierzak na zwierzaku kończy 10 lat!

Gra HABA Zwierzak na zwierzaku kończy 10 lat!

Kiedy pingwin i tukan wspinają się na owcę i małpkę, nie trzeba koniecznie zgłaszać tego towarzystwu opieki nad zwierzętami. O srebrnych krokodylach w puszcze również nie trzeba od razu powiadamiać władz... gdyż prawdopodobnie są to nasi przyjaciele z jubileuszowej edycji gry Zwierzak na zwierzaku. Uwielbiana na całym świecie Od 10 lat małpka, wąż i jaszczurka są ustawiane jedno na drugim w pokojach dzieci na całym świecie. Od Niemiec przez Amerykę aż po Japonię te małe, ekologiczne i wyprodukowane w Niemczech drewniane zwierzątka szturmem podbiły serca dorosłych i dzieci. Finlandia również zaraziła się pasją układania i sprzedała najwięcej na świecie gier Zwierzak na zwierzaku w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.Budowanie do upadłego W tej grze zwycięzcą może zostać jedynie gracz, który wykaże się zręcznością i silnymi nerwami. Lecz jeszcze ważniejsza niż pytanie „Kto wygra?” jest kwestia „Jak wysoka wieża powstanie tym razem?” Aby optymalnie przygotować Państwa do gry, sporządziliśmy zestawienie kilku ważnych i nie zawsze bardzo poważnych faktów na temat krokodyla, małpy i innych zwierząt. Życzymy Wam i Waszym rodzinom wesołej zabawy podczas czytania, gry i układania!

Ciekawostki

Agama kołnierzasta W niebezpiecznych sytuacjach, na przykład przed myciem zębów lub sprzątaniem pokoju, agama kołnierzasta rozkłada swój kołnierz, aby się ochronić. Obwód kołnierza mierzy wówczas aż do 30 cm – można by więc ukryć w nim całą futbolówkę. Praktyczna umiejętność, prawda?

gra_haba2

Tukan

„Uwaga na owoce!” – to ostrzeżenie na widok tukana. Tukan wprost uwielbia owoce i z apetytem zjada wszystkie, które wpadną mu do wielkiego dzioba: od czereśni przez jabłka aż po banany.

gra_haba3

Pingwin

Pingwin cesarski może ważyć do 40 razy więcej niż najmniejszy osobnik tego samego gatunku, pingwin mały. Aby pingwin cesarski przez przypadek nie usiadł na pingwinie małym, oba musiały by nosić okulary, ponieważ na lądzie pingwiny są krótkowzroczne.

gra_haba4

Owca

Czy wiecie, że owca może ważyć aż do 200 kg? To tyle co trzech dorosłych mężczyzn lub tatuś i jego dwóch najlepszych kumpli.

gra_haba5

Wąż

Wiele osób boi się wizyty u dentysty. Lecz nie nasz wąż! Bo dentysta nie jest mu do niczego potrzebny: kiedy złamie mu się ząb, to po prostu szybko odrasta mu nowy! Super rozwiązanie, prawda?

gra_haba6

Krokodyl

Krokodyl żyje w wielu krajach Afryki, Ameryki, Azji i Australii. W Europie również można go spotkać: szczęśliwy i zadowolony mieszka sobie w żółtym opakowaniu gry razem z innymi zwierzętami.

gra_haba7

Małpa

Podczas gdy słowo „małpa” bywa u nas czasami używane jako obelga, w wielu kulturach małpa była i po dziś dzień jest uważana za bardzo mądrą. Niektórzy ludzie oddają jej nawet cześć jak świętej. Nie taka głupia ta małpa!

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.