Little Friends - towarzysze na całe dzieciństwo

littlefriends_przyjaciele

Urocze, kolorowe i elastycznie giętkie

Seria HABA Little Friends to przyjaciele na całe dzieciństwo. Te lalki z wytrzymałego tworzywa sprawdzają się każdej sytuacji: nurkują podczas kąpieli w wannie, przeganiają podłóżkowe potwory, organizują szybki piknik na kuchennym stole… Little Friends HABA są zawsze tam, gdzie chodzi o wspaniałą i angażująca zabawę. Doskonale sprawdzają się w zabawach w odtwarzanie ról i dnia codziennego, czyli zabawę, którą większość dzieci lubi najbardziej. Codzienne życie rodzinne, sytuacje w przedszkolu, relacje z przyjaciółmi: Little Friends towarzyszą małym odkrywcom, gdy dorastają: pomagają im przeżywać przygody i rozwijać się społecznie. Little Friends obejmują wszelkiego rodzaju doświadczenia, którymi interesują się mali fani lalek - a przy odrobinie wyobraźni ożywa odbicie codziennego życia. Little Friends HABA są jak wszystkie dzieci, mają indywidualne zainteresowania, nastroje i potrzeby. Ale wszystkie mają jedną wspólną cechę - są zawsze gotowe do zabawy!

littlefriends_design
designer1

Postacie Little Friends są odważne, ciekawskie i inteligentne.


Nawiązują do naszych znanych szmacianych lalek HABA i przekonują swoim uroczym, przyjaznym dzieciom wyglądem, dzięki czemu od razu można je polubić. Projektantką Little Friends HABA od samego początku jest Ines Frömelt. Wyjaśnia ideę, która się za tym kryje: „Chcemy zaoferować dzieciom prawdziwą alternatywę dla nierealistycznych, zbyt stylowych lub zbyt dorosłych lalek. Dzieci potrzebują zabawek z wyobraźnią - ale przede wszystkim takich, które pobudzają ich wyobraźnię i dają im swobodę w realizacji własnych pomysłów ”. Dlatego Little Friends wyglądają jak ich rówieśnicy. Wykonane są z elastycznej ramy otoczonej wytrzymałym tworzywem sztucznym. Dzięki temu dzieci mogą zginać małych przyjaciół w przeróżne pozy.

W świecie Little Friends dzieci na nowo odkrywają swoje dzieciństwo

” – podkreśla Product Manager Vanessa Ruck-Naß. Aby każde dziecko mogło naprawdę identyfikować się ze swoim małym przyjacielem, w ostatnich latach nasza oferta powiększyła się i obejmuje dużą liczbę bardzo różnych wzorów i postaci. Wszystkie one są tak lekkie, małe i poręczne, że mieszczą się w każdej kieszeni, dzięki czemu mogą być z Tobą zawsze i wszędzie! „Moja ulubione lalki to słodka Mali i mądra Lisbeth. A ponieważ jestem ogromnym fanem psów, małe szczenięta są oczywiście moimi absolutnymi faworytami.”

designer2
designer3

Dzieci nieustannie obserwują zachowanie otaczających ich dorosłych i uwielbiają odgrywać to, co widzą.

„Lubią jakby trzymać lustro przed nami, dorosłymi!” - śmieje się dr Jan-David Freund. Dyplomowany psycholog i manager HABA Learning Program dodaje również: „Dzieci zwykle bardzo indywidualnie nazywają swoich małych przyjaciół i zaczynają przypisywać im pewne cechy”. Jeśli na przykład Mali boi się dużych psów, jest rzeczą oczywistą, że ona i jej najlepszy przyjaciel ośmielają się tylko ostrożnie skradać obok ogrodzenia sąsiada. Dzieci same wybierają, zarówno postacie, jak i sytuacje, w zależności od tego, jakie potrzeby w danym momencie mają. „Na przykład moi dwaj synowie w wieku 1 i 5 lat włączyli natychmiast do swoich zabaw krowę ze świata Little Friends. Bo emanuje takim przyjaznym spokojem. Cierpliwie zgadza się na wszystko - niezależnie od tego, czy ma służyć jako wierzchowiec, czy podstawa zwierzęcej piramidy, czy też niezdarnie spadając z wieży z klocków. Dlatego akurat u nich jest ona zdecydowanym faworytem wśród Little Friends HABA ”- kontynuuje dr Jan-David Freund. Dzięki świetnemu wzornictwu, wysokiej jakości materiałów i niskiej wadze Little Friends z łatwością podbijają serca młodych i starszych, od pierwszego wejrzenia i dotknięcia.

littlefriends_przyjaciele2

Little Friends żyją w naszej codzienności i doświadczają wielu sytuacji. Dzieci dokładnie odwzorowują w zabawie różne scenariusze i dodają coś od siebie. Te dwa światy – nasz świat i świat Little Friends – w oczach dzieci nawzajem się przenikają. Dzieci mogą z łatwością zanurzyć się w fantastycznych opowieściach i doświadczyć wszystkiego, czego chcą, razem ze swoimi małymi przyjaciółmi. Zabawa lalkami jest ważna dla rozwoju społecznego dzieci. Chodzi tu zwłaszcza o różne gry fabularne, zabawy w role, wcielanie się w różne tożsamości, krótko mówiąc o „udawanie”. Dają one dzieciom ważne impulsy do rozwoju emocjonalnego. Ich zachowania społeczne rozwijają się przy okazji codziennej zabawy, a dzieci doświadczają przy tym szeroko rozumianej empatii.

Zapraszamy do obejrzenia filmików przedstawiających bohaterów serii Little Friends od HABA

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.