Od kiedy wprowadzić gryzak dla maluszka i jaki wybrać?

  1. Gryzaki dla niemowląt – od kiedy warto ich używać?
  2. Bezpieczne gryzaki dla niemowląt
  3. Dlaczego warto wybrać gryzaki dla niemowląt?
  4. Bliski naturze gryzak dla niemowlaka

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy gryzaki dla niemowląt są potrzebne? Od lat panuje przekonanie, że jest to zabawka idealna podczas okresu ząbkowania. W związku z tym do dziś cieszą się dużą popularnością i stały się obowiązkowym elementem wyprawki każdego malucha. Jednak jaki gryzak dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej i czym kierować się podczas zakupu?

  • Czy gryzak dla niemowląt to dobry pomysł?
  • Jakie są bezpieczne gryzaki dla niemowlaka?
  • Zalety gryzaków
  • Drewniane gryzaki dla niemowlaka

Gryzaki dla niemowląt – od kiedy warto ich używać?

Gryzak to popularna zabawka, która pojawia się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jej celem jest zaciekawienie malucha, umilenie mu czasu, a także złagodzenie uciążliwych objawów w okresie ząbkowania. Podczas zagryzania gryzaka dziecko może uśmierzyć ból i złagodzić swędzenie dziąseł. Dodatkowo jest to sposób na usprawnienie procesu pojawienia się nowych ząbków. Z poniższego tekstu dowiesz się, od kiedy gryzaki dla niemowląt sprawdzą się najlepiej i jakie wybrać, aby były bezpieczne.

Około 6 miesiąca życia u malucha może zacząć się proces wyrzynania pierwszego ząbka, jednak dziecko wkłada rączki do ust już po trzecim miesiącu. To odpowiedni moment, aby uprzyjemnić mu czas, wybierając gryzak niemowlęcy. To dolna granica wieku, w którym zabawka ta sprawdzi się najlepiej. Po trzecim miesiącu dziecko zaczyna gryźć wszystko, co jest pod ręką, dlatego ważne jest, aby w swoim otoczeniu miało jedynie bezpieczne przedmioty. Zanim zdecydujesz się na zakup, zwróć uwagę, z czego jest wykonany i od jakiego wieku może być stosowany u dziecka.

Bezpieczne gryzaki dla niemowląt

Znając odpowiedź na pytanie, od kiedy gryzak dla niemowlaka będzie odpowiedni, czas przyjrzeć się kolejnym istotnym kwestiom. Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany dany gryzak – powinien być pozbawiony szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji mogących powodować wystąpienie alergii.

Wśród wielu propozycji gryzaków i zabawek do chwytania możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego HABA te stworzone z drewna bukowego. Tego typu gryzaki przykuwają wzrok swoimi niepowtarzalnymi kolorami, a ponadto są solidnie wykonane i łatwe do chwytania. Jest to propozycja bezpiecznej zabawki, która stymuluje zmysły malucha i rozwija zdolności motoryczne. Gryzak dla niemowląt powinien mieć odpowiedni kształt. Oznacza to, że nie może on posiadać ostrych zakończeń, a jego forma musi być dostosowana do wieku dziecka. W związku z tym na sam początek doskonale sprawdzą się zabawki do chwytania i gryzaki w postaci kółek. Biorąc pod uwagę, że maluch wkłada je do ust – zachowaj szczególną higienę, często myjąc lub wyparzając zabawki.

Dlaczego warto wybrać gryzaki dla niemowląt?

Gryzak dla niemowląt to propozycja zabawki, która doskonale stymuluje ich rozwój, a ponadto łagodzi objawy ząbkowania. Wśród produktów sklepu HABA znajdziesz wiele ciekawych zabawek do chwytania o różnorodnych kształtach, kolorach, a także z wypukłościami. Z pewnością będzie to propozycja, która zachęci dziecko do zabawy. Modele wyposażone w stukające o siebie elementy dodatkowo stymulują malucha, a ponadto stanowią ciekawą atrakcję.

Jeżeli Twoje dziecko znajduje się w okresie ząbkowania, to na zabawkę możesz nałożyć żel łagodzący ból dziąseł. Dzięki temu gryzaki nie tylko umilają czas, ale również łagodzą uciążliwe dolegliwości. Zabawki do chwytania i gryzienia z oferty HABA są dostosowane do wieku maluchów, dzięki czemu mogą je bez problemu chwycić i bezpiecznie się nimi bawić.

Bliski naturze gryzak dla niemowlaka

Gryzak dla niemowlaka powinien być dla niego bezpieczny, a ponadto przyjazny dla środowiska. W związku z tym warto postawić na te wykonane z drewna, które stanowią naturalną alternatywę dla gryzaków z plastiku, gumy czy silikonu. Główną zaletą drewnianych gryzaków jest to, że zostały one wyprodukowane z jednego naturalnego surowca, czyli w przypadku zabawek do chwytania od HABA – z drewna bukowego. Należy zaznaczyć, że drewno wykorzystane do ich produkcji jest hipoalergiczne i wykazuje naturalne właściwości antybakteryjne.

Odpowiednie wykonanie gryzaka ułatwia dziecku jego chwytanie i bezproblemowe włożenie do buzi. Decydując się na tego typu zabawkę, możesz mieć pewność, że będzie bezpieczna dla Twojej pociechy, a ponadto zapewni mu niesamowite wrażenia sensoryczne. Postaw więc na gryzaki z drewna, które znajdziesz w naszej ofercie.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.