Pierwsze zabawki dla noworodka – kiedy je kupić?

pierwsze-zabawki-dla-noworodka-kiedy-je-kupic
  1. Pierwsza zabawka dla noworodka – czy jest potrzebna?
  2. Pierwsze zabawki dla noworodka, czyli połączenie nauki z zabawą
  3. Bezpieczne pierwsze zabawki dla noworodka
  4. Pierwsze zabawki dla niemowlaka od Haba-play

Zbliżające się narodziny dziecka sprawiają, że rodzice skrupulatnie przygotowują wyprawkę, w której oprócz ubranek i środków do pielęgnacji powinny znaleźć się także zabawki. To one uprzyjemnią czas maluchowi, ale co ważniejsze, wprowadzą go do świata niezwykle ciekawych dźwięków, kształtów i przykuwających wzrok kolorów. Na co zwrócić uwagę, aby zabawki dla noworodka i niemowlaka były bezpieczne i nie stanowiły dla malucha zagrożenia, a mimo wszystko wspierały jego rozwój?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że zabawa to istotny aspekt w prawidłowym rozwoju zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci. Dzięki niej maluch może poznawać świat, który go otacza, rozwijać się psychicznie, fizycznie, a także emocjonalnie. Nawet dwutygodniowy noworodek z chęcią będzie spoglądał na obrazki, na których widnieją kontrastowe wzory. W związku z tym tak istotna jest obserwacja swojej pociechy.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

  • czy noworodek potrzebuje zabawek;
  • jakie zabawki uczą poprzez zabawę;
  • na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszych zabawek;
  • czym jest bezpieczna i edukacyjna zabawka dla niemowlaka od Haba.

Pierwsza zabawka dla noworodka – czy jest potrzebna?

Większość rodziców zastanawia się nad tym, kiedy jest odpowiedni czas na pierwsze zabawki dla pociechy. Już od pierwszych dni życia możesz wprowadzać proste i nieskomplikowane zabawki dla noworodka. Na modele, które są bardziej angażujące, trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów zabawek, jednak ważne jest, aby wybrać te, które umilą Twojemu dziecku czas, a ponadto będą dla niego bezpieczne. Jeżeli chcesz wzbogacić pokoik dziecięcy o pierwsze zabawki dla noworodka, to na sam początek świetnie sprawdzi się wisząca figurka nad łóżeczkiem lub karuzela z kolorowymi elementami. Taki zestaw sprawdzi się w zupełności na sam początek. Będzie miał on pozytywny wpływ na stymulację rozwoju malucha.

Pierwsze zabawki dla noworodka, czyli połączenie nauki z zabawą

Pierwsza zabawka dla noworodka powinna być dla niego bezpieczna, a ponadto powinna pozytywnie wpływać na jego prawidłowy rozwój. Niewiele osób wie, na co zwracać uwagę, decydując się na zakup pierwszych grzechotek czy karuzeli. Podstawową funkcją, jaką powinny spełniać pierwsze zabawki dla niemowlaka i noworodka, jest funkcja edukacyjna, a także zapewnienie odpowiedniej rozrywki. W pierwszych tygodniach życia dziecka maluch nie potrzebuje ich zbyt wiele, jednak warto postawić na te, które będą mieć pozytywny wpływ na jego rozwój psychomotoryczny i układ wzrokowy. Noworodek potrafi dostrzec przedmioty z odległości około 20 cm, jednak nie jest w stanie zauważyć szczegółów. W związku z tym możesz zdecydować się na zakup wiszących zabawek, które umieścisz w łóżeczku lub kolorowej spirali pobudzającej zmysły dziecka.

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz zabawki dla noworodka i niemowlaka, przeznaczone do wózka, łóżeczka, a także te, które sprawdzą się podczas kąpieli czy jazdy samochodem. Niektóre z nich są uniwersalne i możesz ich używać w różnych sytuacjach. Do takich zabawek zaliczają się pluszowe przywieszki lub spirale edukacyjne, które możesz owijać wokół pałąka od wózka lub przyczepić do fotelika samochodowego. Ciekawą propozycją są także kolorowe łańcuszki idealne podczas podróży.

Bezpieczne pierwsze zabawki dla noworodka

Jeżeli poznałeś już odpowiedź na pytanie, kiedy pierwsze zabawki dla noworodka sprawdzą się najlepiej, to warto dołożyć wszelkich starań, aby były one dobrej jakości. Tylko wtedy będą bezpieczne. Pamiętaj, że nadmierna liczba zabawek nie jest wskazana.

Odpowiednie zabawki dla noworodka powinny być najprostsze. Dokonując zakupu, kieruj się tym, aby wspierały one rozwój Twojego malucha. Jest to niezwykle ważne, gdyż właśnie poprzez zabawki dziecko zacznie poznawać fascynujący świat, który go otacza. Z biegiem czasu zauważysz, że maluch zacznie reagować na dźwięki, a także wodzić wzrokiem za poruszającymi się przedmiotami. Pierwsza zabawka dla noworodka nie musi być kosztowna. Może być to np. łańcuszek do smoczka przykuwający wzrok swoimi kolorami. Jest to propozycja funkcjonalnej zabawki wykonanej z drewna bukowego, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie jest ona szkodliwa dla zdrowia. To doskonała propozycja prezentu z okazji narodzin dziecka. Dzięki swojej kolorystyce łańcuszek z pewnością przykuje uwagę malucha, a podczas ruchu będzie przyjemnie stukać plastikowym kółkiem.

Pierwsze zabawki dla niemowlaka od Haba-play

Wśród powyższych propozycji bezpiecznych, a jednocześnie edukacyjnych zabawek dla noworodka i niemowlaka nie powinno zabraknąć stojaka na zabawki, który można ustawić nad kocykami do zabawy. Dzięki zastosowaniu drewnianych krążków stojak wydaje przyjemne dla ucha dźwięki. Do stojaka zamocowana jest wisząca figurka, którą można zdjąć. Dodatkowo można wzbogacić stojak o inne zawieszki. Jest to doskonały pomysł na prezent, który będzie rósł razem z dzieckiem. Dzięki możliwości wieszania dodatkowych zabawek możesz dowolnie modyfikować jego wygląd i dostosowywać do rozwoju malucha. W stojaku zastosowano zakręcony mechanizm drążka, dzięki któremu bez trudu zmienisz jego wysokość. To sprawia, że może być on wykorzystywany nawet w gondoli.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.