Pluszaki do spania dla dzieci - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

  1. Pluszaki dla niemowląt do spania – czy są im potrzebne?
  2. Bezpieczne maskotki do spania
  3. Uspokajające przytulanki do spania
  4. Na co zwrócić uwagę, wybierając przytulankę do spania dla niemowlaka?

Przytulanki do spania zaspokajają potrzebę bliskości maluchów. Te ponadczasowe maskotki stają się wiernymi towarzyszami zabaw i dziecięcych wędrówek. Niejednokrotnie pomagają rodzicom podczas usypiania i uspokajania dziecka. Maskotki do spania są uwielbiane nie tylko przez niemowlęta, ale również starsze dzieci.

Maskotki do spania często stają się dla dzieci największym przyjacielem, który daje im poczucie bezpieczeństwa, pozwala się wyciszyć i uspokoić. Można powiedzieć, że tego typu zabawki wykazują pewnego rodzaju funkcję terapeutyczną. Bardzo często pluszaki towarzyszą dzieciom przez długie lata i stają się sentymentalną pamiątką. Czym kierować się podczas dokonywania zakupu i na co zwrócić uwagę?

  • Czy niemowlę potrzebuje pluszaka?
  • Maskotki, które będą bezpieczne dla Twojego dziecka
  • Uspokajająca rola przytulanek
  • Czym kierować się podczas zakupu przytulanki do spania?

Pluszaki dla niemowląt do spania – czy są im potrzebne?

Pluszaki dla niemowlaka stanowią dla niego źródło bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy jest ciemno, a rodziców nie ma w pobliżu. W takiej sytuacji dziecko może przytulić się do maskotki, która jest niezwykle przyjemna w dotyku, i poczuć się bezpiecznie w towarzystwie swojego przyjaciela. Według badań przeprowadzonych przez naukowców, pluszaki do spania wykazują pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci, a także dorosłych. Ułatwiają zasypianie, ponieważ przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi, spowolnienia bicia serca, a także zmniejszenia napięcia. W efekcie mają działanie odprężające, doskonale łagodzą stres.

Przytulanki do spania mają wiele zalet. Oprócz tego, że pomagają w usypianiu, doskonale stymulują rozwój motoryki. Niemowlę uczy się chwytać pluszaka i przyciągać do siebie. Maskotki mogą przydać się również podczas ćwiczeń podnoszenia główki, które mają na celu wzmocnienie mięśni karku. Wystarczy, że będziesz trzymać maskotkę około 30 cm od oczu malucha i powoli podnosić ją do góry, a następnie opuszczać. To doskonałe ćwiczenie podnoszenia główki. W przypadku starszych dzieci to świetna okazja do nauki nazewnictwa poszczególnych części ciała. Przytulanki mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci, gdyż dzięki nim uczą się okazywania uczuć. Jeżeli chcesz wspomóc naukę i rozwój swojego dziecka, to przytulanka do spania doskonale się do tego sprawdzi.

Bezpieczne maskotki do spania

Przytulanki dla dzieci do spania to duże wsparcie dla dzieci i rodziców. To doskonały sposób, aby złagodzić niepokój u malucha i ułatwić mu zasypianie. Przytulanki mają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci, co jest ich dodatkową zaletą. U maluchów pomiędzy 7. a 11. miesiącem życia może pojawić się lęk separacyjny, który polega na wystąpieniu niepokoju spowodowanego nawet krótką rozłąką dziecka z mamą. Jest to trudny emocjonalnie etap zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. W związku z tym warto zdecydować się na zakup przytulanki do spania, która, będąc w pobliżu malucha, stanie się dla niego wsparciem, a także da poczucie bezpieczeństwa, gdy nikogo z rodziców nie będzie obok.

Dzieci kochają maskotki, gdyż stają się one dla nich rekompensatą chwilowego braku mamy. Ważne jest, aby pluszaki do spania były wykonane z bezpiecznych materiałów, a ponadto były pozbawione drobnych elementów, które dziecko może połknąć. Różnorodność maskotek pozwoli Ci wybrać tę, która będzie bezpieczna, ale ponadto przypadnie do gustu maluchowi.

Uspokajające przytulanki do spania

Maskotki do spania są zazwyczaj jednym z podstawowych elementów znajdujących się w łóżeczku. Dzięki nim każdy wieczór i zasypianie staje się wyjątkowe. Dla wielu maluchów jest to maskotka, która staje się przyjacielem, towarzyszem do zabaw, jak i wspólnych spacerów. Przytulanki do spania dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, ale ponadto uczą empatii.

To doskonała propozycja zabawki dla dziecka, które potrzebuje bliskości i uspokojenia. Przytulanki wpływają pozytywnie na regenerujący sen. Jeżeli zastanawiasz się, jaka przytulanka dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej, to wiedz, że nie musi być wykonana jedynie z pluszu. W ostatnich czasach można zauważyć, że dużą popularnością cieszą się szmaciane lalki, które może znaleźć w sklepach internetowych, np. Haba – play. Zastosowanie wysokogatunkowych materiałów, a także różnorodne faktury i kolory sprawiają, że z pewnością tego typu przytulanka przypadnie do gustu maluchowi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przytulankę do spania dla niemowlaka?

Z pewnością wiele osób uważa, że zakup odpowiedniej maskotki nie jest skomplikowany, jednak nic bardziej mylnego. Pluszaki do spania dla dzieci powinny się im podobać, a ponadto być dla nich bezpieczne. Ponadto powinny spełniać poniższe wymagania.

Ciekawy wygląd – pluszak do spania dla niemowlaka powinien posiadać przyjazny wygląd, który wywoła pozytywne emocje. Dzięki temu Twój maluch będzie się nim chętnie bawić. W przypadku pluszaków wzbogaconych o kontrastowe kolory, wystające elementy lub różnorodną fakturę, możesz wspierać rozwój zmysłu wzroku i dotyku.

Materiały odpowiedniej jakości – pluszaki dla niemowląt powinny być wykonane z materiałów dobrej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że maskotka nie wywoła niepożądanej reakcji alergicznej podczas kontaktu z wrażliwą i niezwykle delikatną skórą niemowlęcia. Zastosowanie takich materiałów sprawia, że pluszaki są także łatwiejsze w utrzymaniu czystości, gdyż pozwalają na pranie ich w pralce.

Bezpieczne wykonanie – istotne jest, aby przytulanka do spania nie posiadała drobnych elementów, które mogą odpaść. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku maskotek dla niemowląt, które poznają otaczający je świat przy pomocy ust, liżąc i gryząc przedmioty znajdujące się w pobliżu.

Rozmiar przytulanki – maskotka dla niemowląt powinna posiadać odpowiednią wielkość. Nie może być zbyt duża, gdyż dziecku będzie trudniej ją przytulać i bawić się nią. W związku z tym warto postawić na przytulanki średniej wielkości, które dziecko w późniejszym czasie może schować w swoim plecaczku i zabrać na wspólny spacer.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.