Przytulanki dla niemowlaka – dlaczego są tak istotne?

przytulanki-dla-niemowlaka-dlaczego-sa-tak-istotne
  1. Od kiedy przytulanka dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?
  2. Przytulanka do spania dla niemowlaka – czy jest potrzebna?
  3. Uspokajająca przytulanka do spania dla niemowlaka
  4. Przytulanka do spania dla niemowląt, a rozwój uczuciowy dziecka

Już około trzeciego miesiąca życia dziecko zaczyna dostrzegać to, co je otacza. Zwraca uwagę na znajdujące się w jego pobliżu przedmioty i przypatruje się im z zaciekawieniem. Zaczyna także reagować na łagodne dźwięki. Z pewnością jego uwagę przykują zabawki wzbogacone o szeleszczące elementy. Producenci oferują wiele propozycji zabawek dla maluchów, jednak ponadczasowym wyborem są przytulanki do spania dla niemowlaka.
Miałeś w dzieciństwie ulubioną maskotkę, z którą rozstawałeś się bardzo rzadko? Prawdopodobnie tak. Tego typu zabawka ma duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Dobrze jest wiedzieć od kiedy przytulanka dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej i jaką wybrać, by była odpowiednia?

  • Kiedy kupić pierwszą przytulankę dla niemowlaka?
  • Dlaczego dziecko powinno mieć przytulankę?
  • Przytulanka, która uspokaja i pozwala zasnąć
  • Wpływ przytulanek na rozwój emocjonalny dziecka

Od kiedy przytulanka dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli zauważysz, że Twoja pociecha zaczyna z zaciekawieniem patrzeć na przedmioty, które się wokół niej znajdują, to znaczy, że jest to odpowiednia chwila, aby umilić dziecku czas przytulanką do spania. Ważne jest jednak, aby była ona dla niego bezpieczna i wykonana z materiałów wysokiej jakości. Oznacza to, że maskotka nie powinna posiadać futerka, guzików ani innych drobnych elementów. Na sam początek doskonale sprawdzi się niewielki pluszak, który będzie przyjemny w dotyku. Z każdym miesiącem będziesz widzieć, jak Twoje dziecko coraz sprawniej chwyta zabawki, przytula je i przekłada z dłoni do dłoni, dlatego ważne jest, aby przytulanka do spania dla niemowlaka była lekka i poręczna. Dzięki temu maluch będzie mógł ją łatwiej złapać w rączkę.

Przytulanka do spania dla niemowlaka – czy jest potrzebna?

Przytulanki dla niemowlaka nie tylko urozmaicą dziecku spędzanie czasu, ale również staną się dla niego formą uspokojenia. Przykładem tego są wspomniane wcześniej szmaciane lalki. Łóżeczko pociechy możesz wzbogacić również o maskotki pozytywki, które wydają przyjemne dźwięki. Tego typu przytulanki sprawdzą się również do wózka lub do fotelika samochodowego. W sytuacji, gdy maluch zacznie płakać, możesz odwrócić jego uwagę przytulanką, w której towarzystwie czuje się bezpiecznie. W ofercie sklepu znajduje się wiele rodzajów przytulanek. Dzięki temu z pewnością znajdziesz maskotkę spełniającą Twoje oczekiwania, a co najważniejsze, taką, która przypadnie do gustu Twojemu dziecku i stanie się dla niego przyjacielem.

Przytulanki dla niemowlaka to doskonały sposób, aby dać dziecku poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Dzięki nim Twój maluch nie będzie czuł się samotny, nawet jeżeli Ty będziesz wykonywać swoje codzienne obowiązki. To istotny element w rozwoju każdego dziecka, gdyż wpływa na emocjonalną sferę malucha. Już od pierwszych dni życia dziecko nawiązuje więź z przytulanką. To doskonała okazja do tego, aby nauczyło się samodzielnie zasypiać z ukochaną maskotką. W późniejszym etapie rozwoju poprzez naśladowanie dorosłych i zajmowanie się swoim przyjacielem maluch uczy się zachowań społecznych, które zaowocują w przyszłości. Dzięki takiej zabawce jak przytulanka Twoje dziecko nauczy się okazywać emocje, czułość i troskę.

Uspokajająca przytulanka do spania dla niemowlaka

Przytulanka do spania dla niemowlaka pomaga uspokoić dziecko. W związku z tym doskonale sprawdzi się podczas płaczu, gdyż odwróci uwagę malucha. Przytulanki sprawdzają się w sytuacjach, gdy niemowlę przestraszy się głośnych dźwięków czy znajdzie się w niekomfortowej dla niego sytuacji, np. podczas wizyty u lekarza. Obecność ulubionej maskotki sprawi, że dziecko będzie czuło się bezpieczniej. Ponadto przeniesie na nią swoją uwagę. Doskonale w roli przytulanki do spania dla niemowląt sprawdzi się szmaciana lalka lub miś. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz w sklepie internetowym Haba-Play. Przytulanka dla niemowlaka powinna być miękka w dotyku i wykonana z dobrej jakości tkaniny. Może być wzbogacona o dodatkowe elementy w charakterystycznych kształtach, jak również ciekawe kolory, które przykują uwagę malucha i z pewnością go zaciekawią.

Przytulanka do spania dla niemowląt, a rozwój uczuciowy dziecka

Przytulanka do spania dla niemowląt to świetny pomysł na to, aby korzystnie wpłynąć na rozwój uczuciowy swojego dziecka. Każdy maluch ma swoją ulubioną maskotkę, która jest jego przyjacielem. W związku z tym dba o nią i się nią opiekuje. Dzięki przytulance możesz rozwinąć w dziecku uczucie odpowiedzialności i troski. Maskotki to doskonały sposób, aby pomóc dziecku się uspokoić i wyciszyć przed snem. Dzięki przytulance można szybko i skutecznie odwrócić uwagę malucha od dźwięków i kształtów, którego go niepokoją. Decydując się na zakup przytulanki do spania dla niemowlaka, pamiętaj, aby była ona dostosowana do etapu rozwoju, na którym znajduje się Twoje dziecko. Oznacza to, że powinna być odpowiedniej wielkości, a także pozbawiona niebezpiecznych elementów.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.