Ranking najciekawszych gier edukacyjnych dla dzieci.

  1. Gry edukacyjne od HABA
  2. Najciekawsze gry edukacyjne dla dzieci

Gry edukacyjne dla dzieci to świetna propozycja zabawy dla całej rodziny. Na sklepowych półkach dostępne są one w różnorodnych wersjach, jednak nie wszystkie z nich mają korzystny wpływ na rozwój dziecka. W sklepie internetowym HABA znajdziesz wiele gier edukacyjnych, m.in. w formie układanek, zgadywanek lub planszówek. Kupując je swojemu dziecku, możesz mieć pewność, że wspierasz jego rozwój i proces logicznego myślenia. Podczas zabawy maluch uczy się systematyczności, cierpliwości, a także zdrowej rywalizacji. To świetna okazja doskonalenia u dziecka umiejętność liczenia i pisania. Dzięki grom edukacyjnym maluch uczy się zależności przyczynowo-skutkowej i logicznego myślenia.

  • Czy warto wybierać gry edukacyjne?
  • Propozycje gier edukacyjnych dla dzieci

Gry edukacyjne od HABA

Gry edukacyjne, które znajdziesz w sklepie HABA to najlepsza forma rozrywki, jaką możesz zapewnić swojemu dziecku. To doskonały sposób, aby wspierać jego rozwój poprzez zabawę. Dzięki grom edukacyjnym Twoja pociecha będzie miała okazję do tego, aby rozwijać logiczne myślenie, ćwiczyć pamięć i koncentrację. To świetna forma rozrywki pozwalająca na spędzenie wspólnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Podczas gry dziecko uczy się pracować w grupie, a także radzić sobie z emocjami towarzyszącymi zwycięstwu i porażce. Jest to znakomity sposób, aby nauczyć najmłodszych podstawowych zasad zachowania w grupie. To idealna propozycja gier stymulujących umysł. Dzięki powstawaniu nowych połączeń nerwowych u dziecka rozwijają się możliwości percepcyjne oraz poznawcze. Przygotowaliśmy ranking zawierający najciekawsze gry edukacyjne dla dzieci, które zapewnią im udaną rozrywkę i wsparcie rozwoju.

Najciekawsze gry edukacyjne dla dzieci

Układanka „3D Miks sześcianów”

Układanka „3D Miks sześcianów” to propozycja gry edukacyjnej, która ma korzystny wpływ na kształtowanie wyobraźni przestrzennej, a także motoryki małej. Jest przeznaczona do budowania konstrukcji według przygotowanego wzoru, jednak pozwala również na swobodną zabawę. Doskonale sprawdzi się dla dzieci powyżej 3 roku życia. Oferowana układanka składa się z klocków o różnych kształtach i kolorach. To właśnie dzięki temu maluch ma zagwarantowaną urozmaiconą zabawę, podczas której będą powstawać niezwykle fascynujące kompozycje.

„Sorter przysmaki”

„Sorter przysmaki” to gwarancja udanej, a zarazem edukacyjnej zabawy dla najmłodszych. Polega ona na odpowiednim posortowaniu kształtów w określone otwory. Podczas tej zabawy dziecko poznaje zwierzęta, a także ich ulubione przysmaki. To świetny sposób, aby pomóc maluchowi w doskonaleniu umiejętności rozpoznawania kształtów, jak również ćwiczenia motoryki małej. Sortery stanowią fantastyczne połączenie nauki i treningów wyobraźni przestrzennej.

„Liczbowy dinozaur”

Liczbowy dinozaur to gra przeznaczona dla dzieci od 3 do 8 lat. Jest to propozycja edukacyjnej zabawy dla dzieci, podczas której maluch ma okazję poznawać liczby od 1 do 10. W grze może wziąć udział maksymalnie czworo dzieci. Edukacyjna gra „Liczbowy dinozaur”, polega na znalezieniu i dopasowaniu do każdej karty z liczbą, karty z odpowiednią ilością. To doskonały sposób, aby Twoje dziecko nauczyło się odczytywać liczby, a także poznawać ilości. Dużym ułatwieniem i zachętą do zabawy są znajdujące się na kartach kolorowe symbole z liczbami i ilościami. Z pewnością uwagę każdego malucha przykuje również tytułowy liczbowy dinozaur.

Gra logiczna „Logic! CASE Expansion Set – Natura”

Gra logiczna serii „Logic!” zawiera zestaw logicznych łamigłówek. To świetna propozycja zabawy, która ma korzystny wpływ na rozwój koncentracji i myślenia logicznego. Jest to propozycja gry przykuwającej wzrok barwnymi ilustracjami. Wymagające łamigłówki dotyczą różnorodnych tematów, dzięki czemu gra z pewnością zaciekawi każde dziecko. Jej celem jest rozszyfrowanie zagadek poprzez wytypowanie odpowiedniej odpowiedzi.

Gra HABA „Mądry Miś uczy liczyć”

Jest to kolejna propozycja w kategorii gry edukacyjne dla dzieci przeznaczona dla maluchów od 4 lat. To gwarancja udanej zabawy pozytywnie wpływająca na rozwój dziecka. W zestawie gry edukacyjnej znajdują się estetycznie wykonane karty z wizerunkiem małego misia, który zachęca do nauki i zabawy. Poprzez cztery różne gry tytułowy miś zapoznaje dzieci z liczbami od 1 do 10 i uczy podstawowych obliczeń. Z tą grą edukacyjną nauka liczb stanie się dla dziecka czystą przyjemnością.

„Moje pierwsze gry — Idziemy na zakupy”

To kolejna propozycja gry edukacyjnej zawierająca 4 dwustronne plansze. Zaletą tej gry jest to, że rośnie ona razem z dzieckiem. To połączenie nauki i zabawy, gdyż wprowadza malucha w miniświat handlu. Podczas gry każdy gracz otrzymuje listę zakupów, na której umieszczone są 4 rzeczy. Rzucając kostką, gracz dostaje informacje, gdzie może wykonać zakupy. To doskonała propozycja gry, podczas której dzieci mogą odgrywać różne role.

Układanka „Kolorowy świat zwierząt”

Układanka edukacyjna od HABA „Kolorowy świat zwierząt” to znakomity sposób, aby Twoje dziecko zaczęło rozróżniać i dopasowywać kolory. Jest to propozycja zabawy doskonalącej motorykę małą. W zestawie znajdują się duże drewniane krążki, które maluch z łatwością może chwycić. Wybierając układankę „Kolorowy świat zwierząt”, dziecko zostaje wprowadzone do niesamowitego świata barw i zwierząt budzącego ciekawość i chęć poznania. To propozycja układanki edukacyjnej dla maluchów już od 1,5 roku.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.