Ranking najlepszych gryzaków dla niemowląt.

  1. Czym kierować się podczas zakupu najlepszego gryzaka?
  2. Jakie cechy powinien posiadać najlepszy gryzak?
  3. Gryzaki dla niemowląt – ranking

Gryzaki niejednokrotnie stanowią obowiązkowy element dziecięcej wyprawki. Jest to gadżet szczególnie przydatny w okresie ząbkowania, gdyż pomaga złagodzić dyskomfort z tym związany. W sklepie internetowym HABA znajdziesz najlepsze gryzaki, które pomogą maluchowi przebrnąć przez uciążliwy okres ząbkowania, a ponadto będą stymulować do poznawania otaczającego go świata i nabywania nowych umiejętności za sprawą swoich ciekawych kształtów i przykuwających wzrok kolorów.

  • Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gryzaka?
  • Czym powinien wyróżniać się dobry gryzak?
  • Ranking najlepszych gryzaków dla niemowląt

Czym kierować się podczas zakupu najlepszego gryzaka?

Większość rodziców przyzna, że okres ząbkowania to nie lada wyzwanie. To proces rozpoczynający się u dzieci w wieku od około 6 do 8 miesięcy, jednak już czteromiesięczne maluchy mogą odczuwać dyskomfort związany z nadmiernym swędzeniem dziąseł. W takiej sytuacji dobrym wyborem będą sprawdzone gryzaki, które powinny być dobrane na podstawie aktualnego etapu ząbkowania, rozwoju dziecka, a także jego preferencji. Podczas ząbkowania niemowlę może być wyraźnie rozdrażnione, gdyż podczas wyżynania się ząbków może towarzyszyć ból – najlepszym gryzakiem będzie wtedy ten wykonany z miękkiego tworzywa. Ząbkowaniu towarzyszy również swędzenie, na tym etapie doskonale sprawdzą się twardsze modele gryzaków łagodzące występujące dolegliwości.

Gryzaki, które uwzględnia nasz ranking to nie tylko ulga podczas ząbkowania, ale również stymulacja rozwoju dziecka. Odpowiednio dobrany gryzak ma pozytywny wpływ na funkcje poznawcze dziecka, a także wsparcie motoryki małej. Jest to zabawka, która sprawdzi się u dzieci już od około trzeciego miesiąca życia, kiedy zauważysz, że Twoja pociecha zaczyna interesować się przedmiotami znajdującymi się wokół niej. Jest to etap, w którym należy postawić na lekkie, bezpieczne i niewielkie zabawki do chwytania. Warto kupić kilka rodzajów gryzaków, by dziecko samo wybrało ten idealny dla siebie.

Jakie cechy powinien posiadać najlepszy gryzak?

Dobry gryzak powinien być przede wszystkim lekki i łatwy do chwytania – maluch będzie mógł wtedy chwycić go bez problemu, a tym samym nie zniechęci się do zabawy. Jedną z najważniejszych cech, jaką powinien posiadać gryzak znajdujący się w naszym rankingu to bezpieczeństwo. Musi on posiadać konkretne atesty potwierdzające brak jakichkolwiek substancji szkodliwych. Istotną kwestią jest zastosowanie odpowiednich materiałów, które pozwolą na bezproblemowe utrzymanie go w czystości. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dziecko wkłada gryzaki do buzi. Jeżeli na powierzchni zabawki będą znajdować się bakterie, u dziecka może rozwinąć się bolesne zapalenie dziąseł.

Wybierając gryzak, zwróć uwagę, czy posiada dodatkowe wypustki masujące dziąsła, przynosząc dodatkową ulgę. Oczywiście niezwykle ważny jest również design gryzaka – powinien być atrakcyjny dla malucha, dzięki czemu dziecko będzie chętnie po niego sięgać. W sklepie internetowym HABA dostępne są zabawki do chwytania, które posiadają ciekawe kształty, kolory, a ponadto są przyjemne w dotyku.

Gryzaki dla niemowląt – ranking

Gryzak/zabawka do chwytania „Kółko”

Jest to propozycja lekkiej i bezpiecznej zabawki dla niemowląt wyposażonej w wesoło stukające, plastikowe kółka. Dziecko zostaje zachęcone dźwiękiem do zabawy, a także uczy się chwytać kółeczko, co pozytywnie wpływa na motorykę małą. Zabawka ta występuje w ciekawych kolorach tęczy, dlatego przykuwa uwagę malucha. Na wytrzymałą taśmę zostały nawleczone drewniane elementy, którymi dziecko może poruszać, co stanowi dodatkową atrakcję. To świetna stymulacja do odkrywania i rozwijania nowych umiejętności.

Zabawka do chwytania „Kolorowy wąż”

Gryzak wykonany z drewna bukowego, wyposażony w kolorowe, drewniane elementy to genialna zabawka z niebanalną formą, która przykuwa uwagę dziecka i zachęca do zabawy. Dzięki elastycznej taśmie poliestrowej dziecko może przekręcać elementami, tworząc ciekawe kształty. To świetny sposób na doskonalenie umiejętności motorycznych.

Zabawka do chwytania „Trójkąt”

Jest to propozycja gryzaka, który doskonali w dziecku umiejętność nauki chwytania. Maluch poznaje kształty, a także rozwija koordynację widzenia. Dzięki temu, że została ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, jest bezpieczna dla zdrowia dziecka i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Decydując się na ten rodzaj zabawki, masz pozytywny wpływ na stymulację zmysłów i rozwoju zdolności motorycznych swojej pociechy.

Figurka do chwytania „Tęczowy robaczek”

Ta figurka przykuwa uwagę dziecka wiszącym sercem wyposażonym w piszczałkę. Różnorodne faktury materiałów zachęcają dziecko do dotykania i ćwiczenia motoryki małej. Jest to zabawka, która została wzbogacona o kwiatek z błyszczącą folią i szeleszczącym materiałem. Nadaje się do zawieszenia w leżaczku lub gondoli. Dzięki bezpiecznym materiałom dziecko może ją gryźć, co przyniesie ulgę obolałym dziąsłom podczas okresu ząbkowania.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.