Rzeźbienie i struganie z Terra Kids – łatwe i kreatywne

struganie_terrakids 

Co sprawia, że rzeźba jest tak fascynująca dla dzieci? I dlaczego uczenie się i praktykowanie tej techniki rzemiosła ma w ogóle sens? Odpowiedź na te pytania jest ściśle związana z filozofią stojącą za produktami HABA Terra Kids: traktujemy dzieci poważnie w tym, co robią. Do rzeźbienia potrzebny jest nóż z ostrym metalowym ostrzem, co czyni go tak atrakcyjnym dla dzieci, ponieważ czują się dumne, kiedy wolno im wziąć na siebie odpowiedzialność. Z serią Terra Kids mały majsterkowicz wie, że trzyma w ręku odpowiednie narzędzia i może tworzyć jak dorośli. I mieć poczucie, że rodzice mu ufają. Oczywiście zasady używania są bardzo ważne, a także dokładne instrukcje i okazjonalna opieka i nadzór ze strony rodziców i dorosłych. Ale jeśli wszystkie te podstawowe wymagania zostaną spełnione, dzieci mogą uwolnić swoją kreatywność i wyobraźnię podczas rzeźbienia - i słusznie być dumnymi z tego, co osiągnęły.

terrakids_a

Indywidualne jak sama natura: Terra Kids Connectors

Czy rękodzieło wykonuje się tylko z papieru i nożyczkami? Las i łąka na pewno mają więcej do zaoferowania! I właśnie do tego służy seria HABA Terra Kids Connectors. Zasada jest prosta i jednocześnie genialna: zbierz drewniane elementy w lesie (gałęzie, patyczki, kawałki kory itd.), wywierć otwory, włóż łączniki i połącz je z inną drewnianą częścią. Możesz stworzyć nawet największe konstrukcje, takie jak zwierzęta, pojazdy i bardzo indywidualne postacie. Wszystkie będą naprawdę wyjątkowe! Gałęzie i patyki można oczywiście wyrzeźbić wcześniej w zależności od nastroju. Majsterkowanie z Terra Kids Connectors pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz budzi zachwyt dla natury. Ponadto rozwijane są umiejętności motoryczne, wytrzymałość i myślenie przestrzenne u dzieci, a także ich umiejętności komunikacyjne i społeczne. Seria Terra Kids Connectors to idealne wprowadzenie do świata konstruowania i budownictwa.

Rzeźbić? Pewnie!

… i bezpiecznie O czym dzieci i rodzice muszą zawsze pamiętać podczas rzeźbienia: narzędzia rzeźbiarskie to nie zabawki. Podczas korzystania z niego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów: Dzieci muszą zawsze mocno trzymać rękojeść noża i zawsze odsuwać narzędzie do rzeźbienia od ciała. Ponadto od drewna należy oddzielać tylko drobne wióry - przy niewielkiej sile, aby nóż się nie ślizgał. Rzeźbiarskie rękawice wykonane z wytrzymałych włókien aramidowych i bawełnianej nici zapewniają dodatkowe zabezpieczenie, zmniejszając ryzyko głębokich skaleczeń dłoni, ale nigdy nie zmniejszają ryzyka zranienia do zera. Ale również tutaj dotyczy to rodziców: ufaj dzieciom, że zrobią to prawidłowo, wspieraj je i zachęcaj.

 terrakids_b
 terrakids_c

Odpowiedni materiał

Półfabrykaty rzeźbiarskie Terra Kids są wykonane ze szczególnie miękkiego drewna lipowego i doskonale nadają się do oswajania dzieci z rzeźbieniem, ponieważ prefabrykowany kształt pozwala im bardzo szybko zobaczyć rezultaty. Oczywiście zdarzają się też drobne komplikacje i frustracja przy rzeźbieniu, ponieważ czasami drewno nie nabiera od razu kształtu wyobrażonego przez dzieci. Szczególnie ważne jest tutaj, aby dorośli motywowali i zachęcali swoich małych twórców do dalszej pracy. Oprócz drewnianych półfabrykatów można oczywiście również użyć innego drewna, takiego jak drewno suszone, drewno zielone lub martwe drewno.

Wszystko jest kwestią odpowiedniej techniki

Oprócz instrukcji bezpieczeństwa i wyboru odpowiedniego rodzaju drewna, podczas rzeźbienia ważna jest również właściwa technika: małe wióry należy oddzielać od drewna krótkimi ruchami. W przypadku gałęzi czy patyków najpierw usuwa się korę, następnie rozpoczyna się drobna praca, a na samym końcu dokładne szlifowanie papierem ściernym. Zasadniczo podczas rzeźbienia obowiązuje praktyczna zasada: nigdy nie obracaj noża w kierunku dłoni, zawsze obracaj przedmiot w dłoni - i wycinaj z dala od ciała. Małe przerwy w pracy są równie ważne, aby rozluźnić palce i utrzymać dobrą koncentrację.

 terrakids_d
terrakids_zrobtosam
 
ter1a
Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.