Top 5 najczęściej wybieranych zabawek logicznych dla dzieci

top-5-najczesciej-wybieranych-zabawek-logicznych-dla-dzieci
  1. Zabawka logiczna dla dzieci – czy warto?
  2. Drewniane zabawki logiczne
  3. Top 5 zabawek logicznych od Haba-play

Dzieci uwielbiają zabawki logiczne, które uczą poprzez zabawę, a ponadto wspierają rozwój procesów poznawczych. Podczas zabawy maluch ćwiczy pamięć, koncentrację i percepcję. Zabawki logiczne dla dzieci z oferty Haba-Play wspierają aspekty emocjonalne, poznawcze i społeczne. To sprytne połączenie nauki z przyjemnością. Dzięki temu dziecko z łatwością i w krótszym czasie przyswaja nowe umiejętności lub doskonali już nabyte. Ten rodzaj zabawek to sposób na to, aby wzbudzić w dziecku potrzebę poznawania otaczającego go świata. Przygotowaliśmy listę top 5 najczęściej wybieranych zabawek logicznych, która pomoże Ci wybrać te odpowiednie dla Twojej pociechy.

  • Dlaczego warto postawić na zabawki logiczne dla dzieci?
  • Zalety drewnianych zabawek
  • 5 najlepszych gier logicznych od Haba-play dla dzieci w każdym wieku

Zabawka logiczna dla dzieci – czy warto?

Zabawka logiczna dla dzieci to propozycja, która zapewni maluchom udaną zabawę, a także będzie mieć korzystny wpływ na ich rozwój. Odpowiednio dobrana zabawka z pewnością zaciekawi malucha. Wśród wielu produktów można znaleźć zabawki, które mają pozytywny wpływ na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także uczą wyobraźni przestrzennej. Odpowiednio dobrane zabawki logiczne pomagają w rozwijaniu logicznego myślenia i rozumowania. Jest to doskonały sposób na wspólną zabawę dzieci z rodzicami. Podczas wyboru zabawki istotne jest dopasowanie stopnia trudności do wieku dziecka.

W ofercie sklepu internetowego Haba-Play znajdziesz wiele ciekawych propozycji, które charakteryzują się przejrzystymi regułami rozgrywki, dlatego możesz mieć pewność, że maluch się nią szybko nie znudzi. Zastosowanie materiałów w odpowiedniej jakości sprawia, że logiczne zabawki dla dzieci z naszej oferty są bezpieczne, a ponadto zapewniają długotrwałą zabawę.

Drewniane zabawki logiczne

Wśród wielu propozycji zabawek logicznych dla dzieci na szczególną uwagę zasługują zabawki wykonane z drewna. Decydując się na ten rodzaj rozrywki, możesz mieć pewność, że wspierasz rozwój swojego dziecka, a ponadto zapoznajesz go z otaczającym światem. To świetna propozycja nauki poprzez zabawę. Drewniane zabawki logiczne pozwalają maluchom odkrywać i poznawać świat. Stanowią fantastyczny pomysł na upominek, który ma korzystny wpływ na rozwój dziecka, a ponadto jest dla niego bezpieczny. Zabawki drewniane są solidnie wykonane i trwałe. Dziecko z łatwością może je chwytać i się nimi bawić. Decydując się na jedną z przedstawionych propozycji, możesz mieć pewność, że podarujesz dziecku zabawkę, która zagwarantuje mu kreatywną zabawę.

Top 5 zabawek logicznych od Haba-play

Od najmłodszych lat warto zadbać o to, aby dziecko bawiło się zabawkami logicznymi, których celem jest ćwiczenie umysłu, a także zależności przyczynowo-skutkowej. Z pewnością ten rodzaj zabawek będzie doskonale wspierał Twoje dziecko w procesie edukacji.

Sorter Przysmaki

Sorter Przysmaki to propozycja logicznej zabawki dla najmłodszych dzieci, gdyż jest ona przeznaczona dla maluchów już od półtora roku. Celem zabawy jest dopasowanie różnych kształtów do dedykowanych im otworów. Z pewnością będzie to nie lada wyzwanie dla Twojego dziecka. Jest to propozycja zabawki uczącej sortowania kształtów, która wspiera ćwiczenie koordynacji ręka-oko. Dodatkowo podczas zabawy dziecko nabywa umiejętności dopasowywania poszczególnych elementów. Sortery to popularne logiczne zabawki dla dzieci, które mają pozytywny wpływ na percepcję wzrokową i przestrzenną u malucha. Jest to zabawka zawierająca jeden sorter i pięć klocków, dzięki którym dziecko poznaje zwierzęta, a także ich ulubione przysmaki. Ciekawe kolory dodatkowo zachęcają malucha do edukacyjnej zabawy.

Układanka Magiczne trójkąty

Układanka Magiczne trójkąty dostępna w sklepie internetowym Haba-Play to zabawka logiczna dla dzieci, która rozwija kreatywność, a także ma pozytywny wpływ na motorykę małą. Bogata kolorystyka przykuwa wzrok i wzbudza zaciekawienie u dziecka. W zestawie znajduje się 36 trójkątów, które można układać na różne sposoby na drewnianej ramce. Podczas zabawy dziecko ma możliwość tworzenia własnych oryginalnych kompozycji.

Układanka 3D Creative Stones

Układanka 3D Creative Stones od marki Haba imponuje możliwością wariantów, które można z niej ułożyć. W zestawie znajduje się 28 drewnianych klocków, które mają różne kształty. Jest to układanka wymagająca logicznego myślenia i kreatywności. Podczas zabawy dziecko buduje trójwymiarowe konstrukcje przy pomocy klocków mających różne kolory. Znajdujące się w zestawie 15 kart, na których widnieją wzory, dostarcza dziecku wielu inspiracji do kreatywnego budowania. Z pewnością powstające efekty zaskoczą całą rodzinę. Jest to propozycja gry, która ma pozytywny wpływ na motorykę małą, koncentrację, a także koordynację wzrokowo-ruchową.

Gra logiczna Logic!

Gry logiczne z serii Logic! wymagają od dzieci koncentracji i logicznego myślenia. W zestawie znajdują się kolorowe karty, na których widnieją zagadki. Łamigłówki z serii gry logicznej Logic! to doskonała zabawa dla całej rodziny, która ćwiczy umysł poprzez zabawę.

Tablica motoryczna Farma

Tablica motoryczna Farma to propozycja logicznej zabawki dla najmłodszych dzieci. Dzięki niej maluch nauczy się dopasowywać kolory, a także poznawać figury geometryczne. To propozycja zabawki rozwijającej motorykę, wyobraźnię, koncentrację, a także logiczne myślenie. Podczas zabawy dziecko ćwiczy pamięć i dobrze się bawi.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.