Zabawki dla niemowlaka – jakie kupić?

zabawki-dla-niemowlaka-jakie-kupic
  1. Jakie zabawki dla noworodka będą najlepsze?
  2. Najlepsze zabawki dla niemowląt z oferty Haba-play
  3. Jakie zabawki dla niemowlaka będą wsparciem rozwoju dla Twojego dziecka?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jakie zabawki dla noworodka zaciekawią go i będą pozytywnie wpływać na jego rozwój, to poniższy tekst pomoże Ci znaleźć odpowiedź.
Różnorodne oferty producentów zabawek nie ułatwiają dokonania zakupu. Intensywne kolory, bogactwo dźwięków czy różnorodne kształty przykuwają wzrok, jednak nie zawsze to, co najbardziej efektowne, sprawdzi się najlepiej. Zabawki dla noworodka powinny zapoznawać malucha z otaczającym go światem, a także umilać mu czasu.

Przyjemne w dotyku przytulanki, pozytywki czy wisząca nad łóżeczkiem karuzela będą doskonale wpływać na rozwój dziecka. Na sam początek świetnym wyborem będą najprostsze zabawki dla niemowlaka, które znajdziesz w sklepie internetowym Haba-Play. Z czasem, gdy maluch zacznie reagować na zróżnicowane dźwięki i poruszające się przedmioty, możesz zdecydować się na zabawki angażujące więcej zmysłów, np. kolorową grzechotkę.

Jeżeli zastanawiasz się:

  • jaka zabawka dla noworodka sprawdzi się najlepiej,
  • czym kierować się podczas wyboru zabawki dla niemowlaka,
  • co wybrać, aby wesprzeć rozwój dziecka,

to przeczytaj poniższy tekst, w którym znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.

Jakie zabawki dla noworodka będą najlepsze?

Nie wiesz, jakie zabawki dla niemowlaka będą dobrym wyborem? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych rad, które pomogą Ci rozwiać wszystkie wątpliwości i podjąć odpowiednią decyzję. Podczas przeszukiwania ofert sklepów internetowych pamiętaj o tym, że najlepsze zabawki dla niemowląt to te najprostsze. Ważne jest, aby były one wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka, a ponadto wspierały jego prawidłowy rozwój poprzez dostarczanie bodźców dotykowych, wzrokowych, a także słuchowych.

Noworodki większą ilość czasu śpią, jednak gdy są najedzone i wyspane, zdarzają się momenty, gdy z zaciekawieniem obserwują to, co je otacza. Mimo że nie mają jeszcze wyostrzonego wzroku, to już w tym momencie możesz zdecydować się na zakup pierwszych zabawek. Warto postawić na zabawki wykonane z miękkich materiałów lub te, które przykuwają wzrok kolorowymi elementami. Na sam początek świetnie sprawdzą się spirale lub zawieszki nad łóżeczko. W związku, z tym że do trzeciego miesiąca życia u niemowląt słuch nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, postaw na zabawki, które ograniczą bodźce słuchowe. Nie zaleca się, aby wybierać zabawki, które wydają głośne dźwięki. Warto jednak postawić na karuzelę, którą możesz przymocować do kołyski, łóżeczka. Z pewnością ten rodzaj zabawki dla niemowląt zaciekawi dziecko i przykuje jego uwagę.

Najlepsze zabawki dla niemowląt z oferty Haba-play

Po ukończeniu trzeciego miesiąca życia dziecko intensywnie się rozwija. Z pewnością zauważysz, że Twój maluch wkłada wszystko do buzi, dlatego jest to odpowiedni czas, aby zapoznać go z gryzakami. Tego typu zabawki przydadzą się również podczas okresu ząbkowania, gdyż ukoją swędzące i bolące dziąsła. W Haba-Play znajdziesz wiele różnych gryzaków, wykonanych z materiałów, które są bezpieczne dla dziecka i przyjazne dla środowiska. Mają one korzystny wpływ na rozwój koordynacji ruchowej, gdyż maluch będzie intensywnie uczył się kierować go rączką do swojej buzi. Decydując się na zabawki do gryzienia, będziesz mieć pozytywny wpływ na rozwój zdolności manualnych swojego dziecka, ponieważ umożliwią mu one ćwiczenie chwytu. Oferowane przez nas zabawki do chwytania i gryzienia są lekkie, dzięki czemu maluch z łatwością je chwyta.

Jakie zabawki dla niemowlaka będą wsparciem rozwoju dla Twojego dziecka?

Z pewnością każdemu maluchowi spodobają się zabawki do chwytania, które umożliwią mu ćwiczenie rączek. Dzięki temu, że niektóre z nich podczas każdego ruchu wydają dźwięki, to z pewnością zaciekawią każdego niemowlaka. Jest to zabawka dostępna w wielu przykuwających wzrok kolorach, a także kształtach. Oprócz grzechotek doskonałym wyborem dla niemowlaka będą zabawki sensoryczne, np. kostki. Ciekawą propozycję zabawki dla niemowlaka stanowi mata z wodą. Dzięki przesuwaniu rączkami małych podwodnych elementów maluch ma okazję, aby ćwiczyć motorykę małą, a poprzez pracę wszystkich mięśni wzmocni się jego postawa.. Mata wodna od Haba to gwarancja udanej zabawy i mnóstwa wrażeń dotykowo-wizualnych.

Edukacyjne maty wodne mają korzystny wpływ na rozwój ciała i umysłu dzieci powyżej 6 miesiąca życia. To propozycja zabawki dla niemowlaka, która wspiera naukę samodzielnego trzymania równowagi. Elementy, które poruszają się w wyniku dotyku dziecka, przyciągają jego uwagę, a ponadto uczą koncentracji. Maty od Haba-Play dostępne są w ciekawej kolorystyce i ciekawych kształtach, co ma pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni u niemowlaka. Ich estetyczne i staranne wykonanie sprawia, że jest to świetna propozycja upominku na każdą okazję.

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.