Zrób to sam - Pralka z kartonu

zrob_to_sam_pralka_z_kartonu

Jeśli zastanawialiście się kiedyś co można zrobić z niepotrzebnym pudłem kartonowym, to mamy dla Was świetny pomysł na udaną zabawę! Wykonanie pralki właśnie z kartonu będzie nie tylko cennym doświadczeniem ale i okazją do rozmów z dzieckiem na tematy związane z ekologią i recyklingiem. Pralka to również praktyczne urządzenie agd, które najmłodsi mogą wykorzystać np. w zabawie w dom. Poniżej znajdziecie kompletny przepis z instrukcją "Krok po kroku" jak wykonać pralkę używając niepotrzebnego opakowania kartonowego.

materialy_pralka_z_kartonu

Do wykonania pralki z kartonu potrzebne będą:

 • pudełko kartonowe w dowolnym rozmiarze

 • nożyczki

 • taśma klejąca

 • klej w sztyfcie

 • ołówek

 • nóż do cięcia

 • kolorowe pisaki

 • naklejki do przyklejenia

 • puste kubki po jogurcie

 • klocki lub guziki

 • szablony z etykietami od HABA 

karton1I1cnmaSlFgxjy oklejenie_tasma2ineeWEL68M2Yn etykiety39roFoW5FygdL3 rysowanie_drzwi47Qenx9wHIDkzd wyciecie_drzwi5a

Pralka Zrób to sam - krok po kroku:

1. Weź pudełko kartonowe i poszukaj strony, na której nie ma przecięć ani dziur.

2. Oklej taśmą wszystkie otwarte strony kartonu.

3. Wydrukuj elementy dekoracyjne dostępne do pobrania Tutaj i daj je dziecku wedle własnego uznania. Powyżej prezentujemy tylko propozycję rozmieszczenia etykiet na panelu pralki. Pamiętaj! Istnieje wiele możliwych kombinacji. Twoja wyobraźnia nie ma granic!

4. Naszkicuj drzwi pralki. Pamiętaj, że wielkość, kształt i forma drzwiczek zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! My wybraliśmy standardowe, okrągłe drzwi używane w większości urządzeń.

5. Rodzicu, weź do ręki nożyk i ostrożnie, bez pośpiechu wytnij środkowy otwór.

drzwi6lNcB1g6vxNvhJ drzwi7MNTZHI1fhmPcM woda8W2Bqp5MBFJSoj p9 pralka_10 pralka_11

6. Następnie zacznij wycinać większe koło - zewnętrzną krawędź drzwiczek. UWAGA! Poprzestań na wycinaniu przy zawiasach, tak aby drzwi mogły się otwierać.

7. Drzwiczki delikatnie otwórz na zewnątrz tak, aby po lewej stronie powstało zagięcie.

8. Teraz możesz już przystąpić do dekorowania pralki wydrukowanymi wcześniej szablonami. Możesz także nakleić na tylnej stronie drzwiczek motyw z wodą, co doda pralce autentyczności.

9.Przyszedł czas na uwolnienie Twojej kreatywności! Potrzebujemy pokrętła do ustawiania programów! Może to być np. pusty kubeczek po jogurcie czy deserku, okrągłe drewniane klocki, kapsle od butelek czy guziki – wszystko to, co macie w domu, a co nie jest Wam już potrzebne.

10. W naszym przykładzie użyliśmy 3 kolorowych okrągłych klocków z drewna oraz pustego opakowania po jogurcie. W prawym górnym rogu kubeczka zrobiliśmy małą dziurkę i wsadziliśmy go od środka poprzez wycięty wcześniej otwór. Następnie przykleiliśmy pokrętło do kartonu klejem. Jeśli nie przykleisz kubeczka, będzie można nim poruszać jak prawdziwym pokrętłem!

11. Gotową pralkę możesz pomalować na dowolny kolor, ozdobić naklejkami czy innymi dekoracjami. Uwolnij wodze fantazji i stwórz pralkę, której nie ma nikt!

Życzymy miłej zabawy i zapraszamy do tworzenia kreatywnych prac z HABA!

 

zrob_to_sam_pralka_haba

Zrób to sam Pralka

zrob_to_sam_etazerka_haba

Zrób to sam Etażerka

zrob_to_sam_minigolf_haba

Zrób to sam Minigolf

zrob_to_sam_zegar_haba

Zrób to sam Zegar

Prosimy wpisać ciąg liczbowy w następujące pole.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.