O firmie HABA

haba_siedziba_firmy

HABA FAMILYGROUP

HABA FAMILYGROUP to nowoczesna firma rodzinna, którą zarządza i rozwija już trzecie pokolenie założycieli. Rodziny i ich dzieci są w centrum wszystkiego, co robimy. Naszym celem jest oferowanie im wyjątkowych produktów i usług. Życie rodzinne, gry, edukacja, moda i zdrowie to główne obszary naszej działalności. Nasze wartości stanowią podstawę naszych codziennych działań. Dostosowujemy naszą działalność biznesową na arenie międzynarodowej - z wyraźnym zaangażowaniem w nasze regionalne korzenie.

Historia firmy HABA

haba_historia

Rzut okiem wstecz:

1938 -  Założenie firm HABA i Wehrfritz
W 1938 roku Eugen Habermaaß wraz ze wspólnikami zakłada dwie firmy: HABA i Wehrfritz.

1971-1979 - Rozwój i Międzynarodowe rynki
Od 1971 roku Wehrfritz staje się numerem 1 wśród dostawców wyposażenia dla przedszkoli na terenie Niemiec. W kolejnych latach HABA rozpoczyna swoją internacjonalizację: w 1979 przejmuje amerykańskiego producenta zabawek; od 2002 roku spółka ta nosi nazwę HABA USA. W 1993 roku powstaje firma HABA France.

1987 - Nowe spółki i Rodzina Firm HABA
Powstanie nowej spółki Jako-o powiększa Rodzinę Firm HABA. W 2009 witamy kolejnego członka – firmę project. Liczba pracowników stale rośnie.

haba_siedziba

2009 - Wehrfritz w Polsce
Jesienią tego roku zostaje założona firma Wehrfritz Sp. z o.o. Trzy pierwsze katalogi – główny oraz dwa okolicznościowe świąteczne - trafiają do polskich klientów w 2010 roku.

2018 - 80 lat Rodziny Firm HABA
Rodzina firm HABA łączy 10 silnych marek pod swoim dachem i jest firmą rodzinną, obecnie prowadzoną przez trzecie pokolenie właścicieli. HABA zatrudnia ponad 2.000 osób na całym świecie. Pracownicy generują obrót na poziomie 360 milionów Euro.

2019 - 10 lat Wehrfritz w Polsce
Wehrfritz Sp. z o. o. wydaje ok. 7 katalogów rocznie i trafia z ofertą do wszystkich placówek edukacyjnych i terapeutycznych w Polsce. Ze względu na alians marek i światowy zasięg firmy pod jednolitą nazwą HABA, niemiecki zarząd firmy postanawia zmienić Wehrfritz na HABA Polska.

2020 - HABA Gry i zabawki
W tym roku HABA Sp. z o.o. bierze pod swoje skrzydła dystrybucję i rozwój sprzedaży zabawek i gier HABA w Polsce. Powstaje osobny sklep internetowy, z czym łączą się inne działania, jak promocja i docieranie z ofertą zarówno do rodziców jak i dystrybutorów.

Nasze marki

Jako Rodzina Firm HABA łączymy różne marki pod jednym dachem. W przypadku każdej z naszych marek w centrum działania znajdują się rodziny i ich dzieci.

marki_haba

Świadectwo zgodności - solidnyregulamin.pl