Nasza filozofia

Filozofia HABA opiera się na prostej zasadzie: dzieci są najważniejszym, co mamy. Nauczanie ich podstawowych wartości i wychowywanie na niezależnych, kreatywnych i obdarzonych wyobraźnią ludzi to nie tylko obowiązek rodziców. Dzieci dorastają w gęstej sieci różnych relacji. Rodzeństwo, przyjaciele, wychowawcy, nauczyciele - wszyscy mają wpływ na ich rozwój. Ale nie tylko ludzie. Wszystko, co otacza dzieci i środowisko, w którym dorastają, kształtuje rozwój od pierwszego dnia.

Projektujemy i produkujemy w Niemczech

Nasze zabawki od wielu pokoleń przekonują swoim wyjątkowym designem i dużą wartością edukacyjną. Zawdzięczamy to głównie naszym projektantom i autorom gier. Każdego dnia grupa ponad 15 pracowników wkłada całą swoją pasję w rozwój dokładnie przemyślanych zabawek i gier. Inspiracje odnajdują w przyrodzie, spotykając różnych ludzi, podczas podróży, w domu; pracują samodzielnie lub w zespołach…, a na końcu tego fascynującego procesu powstają wyjątkowe produkty, które pobudzają ciekawość i zachęcają do zabawy.
Nasze zabawki „made in Germany” w większości są wykonane z drewna i powstają w naszym zakładzie produkcyjnym w siedzibie firmy HABA w Bad Rodach w Górnej Frankonii. Nasze pomysły mają swoje korzenie w Niemczech, podobnie jak drzewa, z których wytwarzane są nasze produkty. Pochodzą ze zrównoważonej gospodarki leśnej - dlatego drewniane zabawki HABA posiadają atest PEFC.

Dobre dzieciństwo zmienia świat

„Jeśli chcemy zmieniać świat, musimy zacząć od dzieci.” To słowa słynnego skrzypka i jednej z najbardziej fascynujących postaci XX wieku, Yehudi Menuhina. Dzieci uwielbiają się bawić i oprócz uwagi i miłości rodziców, potrzebują mądrych, przemyślanych zabawek. Zabawek pełnych nieskończonej ilości potencjalnych pomysłów, kreatywności, wyzwań dostosowanych do wieku, a przede wszystkim wywołujących dziecięcy uśmiech.  Zmieniajmy świat razem, dając dzieciom swobodę i czas na rozwój ich osobowości z pomocą przemyślanych, trwałych i pięknych zabawek.

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój

Aktywna ochrona środowiska i zrównoważona produkcja od lat stanowią solidną podstawę naszej działalności. Już w 1999 roku HABA była pierwszym producentem zabawek w Niemczech, który przeszedł audyt ekologiczny i otrzymał certyfikat DIN ISO 14001. Nowoczesne techniki produkcji i innowacyjne materiały są dla nas oczywistością. Używamy nowych materiałów organicznych z odnawialnych surowców, a także drewna ze zrównoważonej gospodarki leśnej.

Rodzinnie i społecznie

Poważnie traktujemy działania społeczne wobec naszych pracowników, partnerów i klientów. Zaufanie można budować tylko poprzez uczciwe relacje z innymi: to podstawa zasada naszej rodzinnej, od momentu jej powstania, firmy.  
HABA jest częścią Rodziny Firm HABA i opiera się na swoich rodzinnych korzeniach. „Według nas, firma rodzinna to firma prowadzona przez rodzinę. Dlatego od lat pracujemy z rodzeństwem na różnych stanowiskach. Cieszymy się, że możemy sprostać tej odpowiedzialności. Połączenie z regionem jest dla nas równie ważne – tak, jak było dla naszych dziadków i naszego ojca ”- mówi wnuczka założycielki HABA, Sabine Habermaass.