Lalki – ulubione zabawki małych i dużych dzieci

Dzieci już od małego fascynują się tym, co je otacza, bacznie obserwując codzienne życie w rodzinie. Kto nie zna popularnej zabawy w dom? Oferowane w naszym sklepie lalki do zabawy pełnią w niej ważną funkcję, na przykład w odgrywaniu życiowych ról. Kto z nas choć raz nie wcielał się w postać rodzica, karmiąc, przewijając lub układając do snu swoją szmacianą lalkę? Często jest to zabawka, która staje się jedną z ulubionych i niekiedy towarzyszy przez resztę życia.

Lalka – najlepszy towarzysz dziecięcych zabaw

Lalka to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Nic dziwnego, ponieważ towarzyszy maluchom niemal przez cały czas. Bardzo często pociechy bawią się nimi w domu, gdy wychodzą na spacer, idą na zakupy czy wtedy, gdy spędzają z rodzicami wakacje.

Zdarza się też i tak, że lalka odgrywa rolę osobistego anioła stróża, który dodaje otuchy i wsparcia, na przykład w trakcie wizyty kontrolnej u dentysty. Ponadto ulubiona lalka-przytulanka pomaga wzmocnić dziecko mentalnie – dodaje również odwagi pierwszego dnia w przedszkolu i zachowuje dla siebie każdy powierzony sekret.
Krótko mówiąc, lalki do zabawy są wiernymi towarzyszami maluchów przez całe ich dzieciństwo i odgrywają przy tym ważne role wychowawcze.

Szmaciane lalki firmy HABA – przytulne i miękkie zabawki dla każdego dziecka

Lalki dla małych dzieci z oferty HABA może na pierwszy rzut oka różnią się od siebie, ale łączy je jedno – każda z nich ma wyjątkowy charakter. Gwarantują dziecku nieograniczone możliwości zabawy. Warto poznać kilka modeli.
Matti i Mali wyglądają naprawdę uroczo i są praktycznie idealne dla każdego dziecka, bez względu na wiek. Matze w czerwonej czapce z daszkiem woli spędzać każdą wolną minutę na grze w piłkę nożną. Milou uwielbia ekscytujące spacery po lesie, podczas których może zbierać kamyki i wkładać je do torby na ramię. Tych opowieści może być o wiele więcej. Wszystko to kwestia wyobraźni dziecka i dobrej zabawy całej rodziny.

Szmaciane lalki od HABA przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku – dostępne są przytulanki dla najmłodszych od 6 miesiąca życia, laleczki dla dzieci od 1,5 roku oraz szmaciane lale w trzech różnych rozmiarach (30, 34 i 38 cm), dla nieco starszej pociechy. Jesteśmy przekonani, że każdy maluch znajdzie w HABA coś dla siebie!

Co sprawia, że lalki HABA są tak wyjątkowe?

Każda oferowana w naszym asortymencie laleczka dla dzieci jest wyjątkowa. Proporcje ciała, strój i rysy twarzy zostały zaprojektowane tak, aby wszystkie pociechy, niezależnie od wieku, potrafiły je rozpoznać.

Twarze lalek są haftowane, a włosy z puszystych nitek można dowolnie stylizować. Ponadto wszystkie modele są wypełnione wytrzymałą watoliną poliestrową, dzięki czemu są jednocześnie miękkie w dotyku, wyjątkowo elastyczne, trwałe i odporne na uszkodzenia. Wypełnienie z granulatu w dolnej części pleców zabawki zapewnia stabilną pozycję siedzącą, co znacznie ułatwia dzieciom zabawę polegającą na przykład na karmieniu, wizycie u lekarza czy jeździe z wózkiem na zakupy.

Miękkie lalki dla dzieci można z powodzeniem prać w pralce (delikatne pranie w 30°C). Kolory są trwałe, dlatego nawet po wielokrotnym praniu nie tracą swojej intensywności.

Akcesoria dla lalek

Dzieci uwielbiają robić to samo co ich rodzice lub nauczyciele w żłobku i przedszkolu.
W przypadku zabawy w rodzinę oznacza to gotowanie, karmienie, przewijanie, wkładanie do łóżeczka czy wożenie wózeczkiem swoich lalek, które odgrywają rolę dzieci.
Maluchy podczas takiej zabawy lubią także zwracać uwagę na szczegóły, dlatego dla większości z nich ważne jest odpowiednie ubranie, dostosowane na daną porę i okazję. Z tego względu w naszym asortymencie nie mogło zabraknąć akcesoriów dla lalek. Wśród nich można wymienić między innymi naczynia, zestawy ubrań, rzeczy do karmienia i przewijania, wózki i wiele innych.

Wszystkie dodatki do lalek zostały wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów, które są również odporne na uszkodzenia.