Klasyczne gry planszowe i ich niesłabnąca popularność

Chyba każdy znajdzie w swoich wspomnieniach z dzieciństwa wspólne rozgrywki w planszówki z rodzicami, rodzeństwem lub przyjaciółmi. Są to chwile, podczas których na twarzy pojawia się uśmiech, a w oczach błysk. Takie wspomnienia możesz również zapewnić swoim dzieciom. Wystarczy, że zainwestujesz w gry planszowe klasyczne i wprowadzisz w swoim domu regularne rozgrywki. Jesteśmy przekonani, że cała rodzina będzie zachwycona tym pomysłem. Dzięki wspólnej grze zacieśnione zostaną Wasze więzy, wzmocnione zostaną relacje, a komunikacja wejdzie na jeszcze wyższy poziom. Miło spędzony czas w gronie rodzinnym jest bezcenny – wykorzystajcie go więc jak najlepiej.

Gry planszowe klasyczne – zalety

Jeszcze jakiś czas temu dla części osób granie w planszówki było jedynie formą rozrywki. Dziś świadomi rodzice doceniają ogrom zalet, jakie niesie ze sobą ta forma spędzania wolnego czasu. Gry planszowe klasyczne to rozwój zarówno umysłowy, fizyczny, jak i społeczny. To nie tylko sposób na zabicie nudy i odciągnięcie dziecka od urządzeń elektronicznych, choć stanowi to także ważną zaletę. Planszówki wspierają motorykę małą i zręczność, dzięki czemu w przyszłości dziecku będzie o wiele łatwiej starannie rysować, pisać, malować czy wycinać. Gra planszowa klasyczna to doskonały trening umysłowy. Dziecko przy jej pomocy może ćwiczyć pamięć, koncentrację, zdolność analitycznego myślenia, kreatywność i uważność. W konsekwencji w przyszłości będzie lepiej radziło sobie z podejmowaniem decyzji, poszukiwaniem rozwiązań i ze współpracą z innymi.

Od jakiego wieku można grać w gry planszowe klasyczne?

Świadomość wpływu gier na rozwój dziecka sprawiła, że planszówki są produkowane już z myślą o dzieciach od drugiego roku życia. Warto zatem wprowadzić gry planszowe klasyczne jak najszybciej do codziennej zabawy. Wybraną przez siebie grę możesz podarować z okazji urodzin, imienin, świąt czy Dnia Dziecka. Dla Twojej wygody przy każdym produkcie znajdującym się na naszej stronie internetowej umieściliśmy rekomendowany minimalny i maksymalny wiek gracza. Rozwiązanie to da Ci pewność, że gra będzie zgodna z etapem rozwoju, na którym obecnie znajduje się Twój maluszek. Jest to także duże udogodnienie dla dalszej rodziny, np. wujostwa, dziadków lub bliskich przyjaciół, którzy nie mają doświadczenia w tego typu zakupach, a chcieliby dokonać właściwego wyboru. W razie pytań polecamy również kontakt z naszymi specjalistami - z chęcią pomożemy Ci w wyborze najlepszej gry. .

Gry planszowe, lalki przytulanki i pozostałe zabawki HABA

HABA to marka, która od wielu pokoleń tworzy unikalne, trwałe i wartościowe zabawki dla dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym. W ramach asortymentu oprócz gier planszowych oferujemy także zabawki outdoorowe do użytku na zewnątrz, akcesoria kuchenne, figurki, pacynki niezbędne do przygotowania przedstawień oraz lalki przytulanki. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu. Gwarantujemy fachowe doradztwo, atrakcyjne ceny i najwyższą jakość.