Gry planszowe rodzinne – dlaczego warto mieć je w domu?

Zaletami rodzinnych gier planszowych bezsprzecznie są integracja wszystkich członków rodziny, możliwość pogłębienia więzi i miłego spędzenia wolnego czasu. To jednak nie wszystko. Podczas zabawy dziecko uczy się komunikacji międzyludzkiej, nawiązywania relacji, współpracy, podejmowania decyzji, zaufania do siebie, pewności siebie i rywalizacji. To doskonała okazja także do tego, aby dziecko nauczyło się przeżywać i reagować na konkretne emocje, a także właściwie je nazywać. Głównie mowa o smutku spowodowanym przegraną i szczęściem z wygranej. Z uwagi na to, że rodzice są obok i mogą kontrolować przebieg procesu emocjonalnego, jest to najlepsza forma wyzwalania emocji i nauki radzenia sobie z nimi.

Skąd tak duża popularność gier planszowych?

Gry planszowe dla rodziny stanowią podstawowy element rozrywki w każdym domu. Takie gry nigdy się nie nudzą i często chętnie się do nich wraca. Szczególnie widać to po dzieciach, które ochoczo sięgają do gier planszowych wyjętych po latach z piwnicy. Planszówki to doskonała okazja do nauki, np. liczenia, typowania, rozpoznawania i nazywania. Wybierz grę o tematyce, jaką chcesz przybliżyć dziecku. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą przekazywania wiedzy. Jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i Tobie. Fajne gry planszowe rodzinne są ponadczasowe. Stanowią idealne rozwiązanie na długie jesienno-zimowe wieczory, a także przydadzą się na wyjeździe wakacyjnym czy podczas podróży.

Najnowsze gry planszowe rodzinne

Masz w swojej kolekcji już kilka planszówek rodzinnych i poszukujesz czegoś oryginalnego? W sklepie HABA znajdziesz najnowsze, ciekawe gry planszowe rodzinne. Nasz asortyment jest bardzo bogaty i na bieżąco poszerzany. Oferujemy gry o różnorodnej tematyce – znajdziesz tutaj dobre gry planszowe rodzinne o placu budowy, zwierzętach, dolinie wikingów, lesie, kolei, a nawet ogrodzie. Każda z nich niesie ze sobą wysokie walory edukacyjne. Gry pozwalają dziecku poznać otaczający je świat i miło spędzić czas. Dla dzieci to głównie świetna rozrywka, a dla rodziców dodatkowo okazja do przekazania istotnej wiedzy.

Rodzinne gry planszowe HABA - rekomendowany wiek gracza

Najczęściej planszówki dla całej rodziny przeznaczone są dla dzieci już w wieku przedszkolnym. Fascynująca, nieskomplikowana gra jest dostosowana do możliwości poznawczych malca i jego poziomu zaangażowania w grę. Decydując się na nasze gry planszowe rodzinne polecane przez rodziców i specjalistów, masz pewność, że gra dostarczy maluszkowi mnóstwa radości. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, przy każdej oferowanej przez nas grze planszowej, zawarliśmy informację o rekomendowanym wieku dziecka. Dzięki takim komunikatom nie będziesz miał trudności z dobraniem właściwej planszówki, nawet jeśli nie masz w tym doświadczenia.

Planszówki dla rodziny dobrym pomysłem na prezent

Zastanawiasz się czy gry rodzinne planszowe są dobrym pomysłem na prezent dla dziecka? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Wybraną przez Ciebie grę możesz podarować z okazji urodzin, imienin, świąt, a także z okazji Dnia Dziecka. Dopasowana do wieku i zainteresowań gra sprawi maluchowi wiele radości. Ciekawe gry planszowe rodzinne często wybierane są na prezent od dziadków lub przyjaciół rodziny, którzy również mają dzieci i doskonale wiedzą, jak cudowne i wartościowe są wspólnie spędzone chwile, w gronie najbliższych. Każda kolejna gra to świetna okazja do wspólnego spędzania wolnego czasu. Wykorzystaj ją, grając ze swoimi dziećmi lub podaruj komuś grę planszową w prezencie.

Polecane gry planszowe rodzinne HABA

W sklepie internetowym HABA znajdziesz mnóstwo ciekawych, oryginalnych planszówek dla całej rodziny. Dla najmłodszych przygotowaliśmy serię Moje pierwsze gry, która, zdaniem wielu rodziców, powinna znaleźć się w domu każdego maluszka. Plac budowy to układanka i gra memo wzbogacona o wywrotkę z serii Kullerbü. Każde dziecko zafascynuje się tą nietuzinkową grą. Jeśli Twoja pociecha uwielbia zwierzęta wodne i chcesz jej przybliżyć ten świat, wybierz Łowienie rybek – swobodna gra, z małą nutką rywalizacji dostarczy dużych emocji i zapewni świetną rozrywkę. Nie możesz zdecydować się na konkretny model gry planszowej? Mamy zatem dla Ciebie coś idealnego. Zbiór gier to aż 10 różnych gier, które uczą, rozwijają maluszka i pozwalają na wiele godzin wspólnej zabawy. Zapoznaj się z całym asortymentem produktów HABA.

Na każdym etapie zamówienia możesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, wybierając zarówno rodzinną grę planszową, jak i laleczki-przytulanki, pacynki czy artykuły dla niemowląt. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach pracy biura. Napisz do nas lub zadzwoń.