Terra Kids – poznaj świat z zabawkami i akcesoriami z HABA

W trakcie dzieciństwa dochodzi do największych przemian w ludzkiej psychice, dlatego jest to kluczowy etap rozwoju każdego człowieka. Warto tym samym zagwarantować swoim maluchom dostęp do jak największej liczby gier i zabaw, które mogą usprawnić rozwój i zwiększyć chęć poznawania świata oraz jego tajników.

W trakcie pierwszych kilku lat życia każde dziecko intensywnie poznaje otaczający go świat i stara się go zrozumieć. Zabawki przyrodnicze są w tej kwestii bardzo pomocne, gdyż opisują cały świat na podstawie wielu ciekawych przykładów praktycznych.
Warto wiedzieć, że każda pogoda jest dobra na to, aby wyjść z domu i by zwiedzić okoliczny park, przydomowy ogródek bądź sad. Czasem wystarczy nawet krótka wizyta w piaskownicy!
Spędzenie choćby kilku minut w otoczeniu przyrody ma pozytywny wpływ na dziecko. Zabawki edukacyjne przyrodnicze dodatkowo pogłębiają wiedzę o naturze i urozmaicają spędzony czas.

Wysokiej jakości zabawki edukacyjne od HABA

Dzieci uwielbiają zabawy na dworze i wie o tym każdy rodzic, który wypuszcza swojego malucha czy to do ogrodu, czy też na spacer lub na pobliski plac zabaw.
W każdym tego typu miejscu znajduje się tak wiele rzeczy do odkrycia i, że ciężko później zaciągnąć dziecko do domu.
Zabawy przyrodnicze są dla wielu maluchów najważniejszą chwilą podczas każdego dnia, dlatego warto im je dodatkowo uatrakcyjnić, wykorzystując w tym celu eksperymenty przyrodnicze dla dzieci.

Wszystkie oferowane produkty charakteryzują się rewelacyjnym wykonaniem z najwyższej klasy surowców. Dzięki temu są one w pełni bezpieczne w użytkowaniu i zapewniają wspaniałe emocje związane z odkrywaniem świata, a nie dają żadnych podstaw dotyczących obaw o zdrowie malucha. Materiały mogą mieć bezpośredni kontakt nawet z bardzo wrażliwą skórą dziecka, nie wywołują żadnych reakcji uczuleniowych. Dzięki temu możesz skupić się na wspólnej zabawie z maluszkiem, nie zaś na obawach związanych z poznawaniem przez niego świata.

Edukacyjne zabawki dla starszych dzieci – niech trwa świetna zabawa!

Modelowanie, rzeźbienie, budowanie, transportowanie materiału to najlepsza zabawa – wymaga jednak odpowiednich narzędzi. Tylko one są w stanie zapewnić pełną radość podczas kontaktu z naturą.
Z myślą o potrzebach najmłodszych stworzyliśmy w HABA serię Terra Kids, która stanowi doskonałe wyposażenie torby badacza oraz poszukiwacza przygód. To wyjątkowo solidne i wytrzymałe zabawki outdoorowe, co jest szczególnie ważne zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych dzieci.

Wszystkie narzędzia do kreatywnych zabaw przyrodniczych zostały wykonane z najwyższą precyzją z najlepszych materiałów, dlatego zapewniają długi czas użytkowania i nie są podatne na przypadkowe zniszczenie, spowodowane standardowym użytkowaniem ich przez dzieci.

Narzędzia takie jak piłka do drewna, wiertło, szczypce do gięcia lub zestawy konstrukcyjne przydadzą się do pracy z drewnem. Lupa, pojemnik, latarka, luneta lub mikroskop to idealne gadżety dla młodego przyrodnika, zaciekawionego na przykład tym, jak żyją najmniejsze polne stworzenia. W ten sposób mogą obserwować każdego przedstawiciela wybranego gatunku, ocenić jego najbliższe środowisko czy też wykonywaną pracę. To fascynujące zajęcie stanowi podstawę gier i zabaw przyrodniczych dla dzieci.

Zestawy konstrukcyjne Terra Kids Connectors

Gdy pogoda nie sprzyja odkryciom na zewnątrz, dzieci wcale nie muszą się nudzić. Dzięki połączeniu znalezisk przyrody i zestawów konstrukcyjnych Terra Kids Connectors mogą powstać niepowtarzalne dzieła w zaciszu własnego domu.
Seria Terra Kids Connectors umożliwia realizację indywidualnych pomysłów i stworzenie wymyślonych postaci z samodzielnie znalezionych naturalnych materiałów, stosując w tym celu specjalne szablony i narzędzia.

Co można wykorzystać do pracy w kreatywnych zabawach przyrodniczych we własnym domu? Wszystko to, co dziecko znajdzie w przydomowym ogrodzie czy parku – mogą to być na przykład gałązki, liście, żołędzie i wiele innych.

Zestawy konstrukcyjne wspomagają rozwój poznawczy dziecka. Gry i zabawy przyrodnicze wzmacniają sprawność dłoni i palców, zręczność oraz wytrwałość, kształtują myślenie przestrzenne, planowanie oraz poprawiają zdolności komunikacyjne.