Figurki z serii Little Friends to wyśmienita zabawa w odgrywanie ról

Każda z laleczek ma swoje imię, wyjątkowo oryginalny wygląd, styl ubioru i zainteresowania. Jednak to od dzieci zależy, jaki będzie scenariusz zabawy. Na ile będzie zgodny z ich postrzeganiem świata i wrażliwością? W serii Little Friends jest wiele postaci do wyboru, dzięki czemu można stworzyć mnóstwo ciekawych historii.

Zabawa z serią Little Friends HABA wpływa w sposób szczególny na rozwój dziecięcej wyobraźni. Sprawia też, że dziecko staje się kreatywne i komunikatywne. Z opinii wielu psychologów i pedagogów wynika, że zabawa lalkami odgrywa dużą rolę w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego dziecka. Uczy dzieci empatii i troski o innych, a także różnych ról społecznych. Pełni również ważną funkcję terapeutyczną.

Każdy rodzic z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że wyobraźnia dziecka nie zna granic – taki właśnie cel towarzyszył nam w trakcie projektowania lalek z serii Little Friends. Zależało nam na tym, aby ułatwić maluchom odgrywanie ról i obmyślanie dowolnych scenariuszy zabawy. Lalkom można aranżować domki i umeblować pokoje, urządzać wspólne spacery w towarzystwie ich czworonożnych przyjaciół. Dzięki możliwości wyboru różnych ludzików do zabawy dla dzieci mogą one prowadzić bogate życie rodzinne i towarzyskie.

Najpopularniejsze modele z serii Little Friends

Wśród wielu figurek do zabawy warto wyróżnić postać taty Michaela, mamy Katrin, babci Elli i dziadka Kurta. W połączeniu tworzą one wspaniały i ciepły dom, w którym panuje rodzinna atmosfera. Figurki HABA Little Friends mają pięknie zaprojektowane stroje w najmniejszych szczegółach - ubrania są kolorowe, pełne uroku i stylowego designu.

Tata Michael strzeże prawa i porządku – jest bowiem policjantem, który w domu z kolei pilnuje swoje dzieci i chroni je przed zagrożeniem.
Mama Katrin pracuje w zawodzie nauczycielki, lubi przystrajać dom różnymi dodatkami i rozpieszczać gości smakołykami własnej roboty.
Babcia Ellie, uwielbiana przez wszystkich domowników Little Friends, jest serdeczną kobietą, która z chęcią pomaga w utrzymaniu domu, a jej największą pasją jest pieczenie dla wnuków pysznych ciast.
Dziadek Kurt to niezwykle mądry mężczyzna. Opowiada wspaniałe historie ze swojego życia, które to wysłuchuje z zaciekawieniem cała rodzina.

Akcesoria z serii Little Friends

Warto także wspomnieć o akcesoriach z serii Little Friends, wśród których znajduje się szeroki wybór mebelków.
Należy do nich kolekcja sypialniana, modele przeznaczone do pokoju dziecięcego, do stworzenia wymarzonej łazienki, salonu i jadalni. Ponadto oferujemy również akcesoria do kuchni oraz kompletne wyposażenie ogrodu, w którego składzie znajdują się drzewa i wygodny hamak.
Poza figurkami ludzikami dla dzieci w kolekcji Little Friends dostępne są też zwierzęta. Ulubionych pupili w postaci psów i kotów nie powinno zabraknąć w stworzonym domu, gdyż stanowią idealne dopełnienie każdej rodziny.
Wszystkimi figurkami Little Friends można bawić się zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.

Jakość wykonania figurek dla dzieci Little Friends

Oferowane figurki dla dzieci charakteryzują się znakomitą jakością wykonania i zastosowaniem wyłącznie naturalnych i ekologicznych surowców. Dzięki temu zabawa nimi jest w pełni bezpieczna dla dzieci, gdyż materiały nie wywołują żadnych reakcji alergicznych w przypadku wrażliwej skóry dziecięcej. Nie bez znaczenia jest także to, że figurki zabawkowe są pozbawione ostrych elementów, które mogą ranić delikatną skórę dziecka.
W większości przypadków małe figurki oraz elementy dekoracyjne zostały wykonane z naturalnego drewna, które jest uniwersalnym, trwałym i odpornym na uszkodzenia materiałem.
Zapraszamy do poznania świata laleczek Little Friends!