Dlaczego rodzice chętnie inwestują w gry planszowe dla dzieci, które mają 3 lata?

Zastanawiasz się, skąd tak duża popularność planszówek dla 3-latków? Są to gry, które są niezwykle wartościowe dla rozwoju malucha. Kształtują umiejętności, a tematyczne gry dostarczają mnóstwo wiedzy. Dzięki grze dziecko może zainteresować się np. przyrodą, samochodami lub światem mody. Co więcej, gra planszowa to świetny trening umysłowy. Dziecko podczas zabawy uczy się między innymi koncentracji, analizowania, kreatywności czy budowania strategii. Często podczas gry musi poszukiwać nowych, skutecznych rozwiązań. Te umiejętności przydadzą się nie tylko w przedszkolu, ale także w szkole oraz w życiu dorosłym. Zainwestuj w rozwój swojego maluszka!

Dla ilu graczy są gry planszowe dla 3-latka?

Zastanawiasz się czy planszówka to odpowiednia zabawka dla 3-letniego dziecka? Czy dziecko będzie grało samo, czy w towarzystwie? Już spieszymy z odpowiedziami. Planszówki, co do zasady, to gry towarzyskie. Zazwyczaj jest w nich od 2 do 6 graczy. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jednak gry dedykowane pojedynczym graczom. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy liczne podpowiedzi. Przy każdej zabawce zawarta jest informacja, dla jakiego wieku dziecka będzie ona odpowiednia. Możesz zatem wybrać gry planszowe od 3 lat lub jedną z propozycji skierowanych do młodszych pociech. Swój wybór możesz skonsultować z naszymi fachowcami. Z chęcią pomożemy, podzielimy się swoją wiedzą i nabytym przez lata doświadczeniem.

Gra planszowa dla 3-latka, a jego rozwój społeczny

Gry planszowe to rozwój umysłowy i fizyczny, ale nie tylko. To także doskonałe narzędzie do rozwijania umiejętności społecznych. Grając w planszówkę z innymi osobami - czy to z rodzicami, rodzeństwem, czy rówieśnikami, dziecko musi wejść z nimi w interakcję. Uczy się komunikować, nawiązywać relacje, radzić sobie ze stresem, zawiązywać sojusze i przyjmować zarówno zwycięstwo, jak i porażkę. Jeśli grasz w grę z dzieckiem, masz realny wpływ na to, jak maluszek reaguje. Możesz nauczyć dziecko zarówno poprawnie reagować na miłe uczucia, jak i te trudne. Co więcej, możesz na nie reagować i ewentualnie wytłumaczyć dziecku, jaka w danym przypadku reakcja byłaby korzystniejsza. Wykorzystaj to, jakie możliwości daje Wam gra planszowa!

Proponowane przez markę HABA Play gry planszowe dla trzylatków

Marka HABA Play to producent zabawek i gier planszowych dla trzylatków, który cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców. Nie ma w tym nic dziwnego - gry są oryginalne i dostarczają wiele radości. Jakie planszówki przygotował producent? „Jednorożce w chmurkach”, „Poczuj to!”, „Zawody w skokach”, „Jeżyki – w poszukiwaniu kolorowych liści”, „Wio, koniku!”, „W ogrodzie” oraz „Ciuch, ciuch, mała kolejka” to tylko kilka kilka propozycji, obok których nie można przejść obojętnie.

Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem gier logicznych, przygodowych i kooperacyjnych. Jesteśmy przekonani, że wśród nich znajdziesz mnóstwo pozycji, które warto będzie mieć w swojej kolekcji.

HABA – gry planszowe dla 3-latka i pozostałe zabawki dla przedszkolaka

Planszówki dla 3-latka to niejedyny proponowany przez markę HABA asortyment dla dzieci. Marka od wielu lat tworzy unikalne, bezpieczne i wartościowe zabawki dla niemowląt oraz zabawki dla przedszkolaków i uczniów. Gry magnetyczne, pionowe układanki, klocki, kulodromy, układanki 3D, lalki i figurki to asortyment, który z pewnością przypadnie Twojemu dziecku do gustu. Zabawki są kolorowe i solidnie wykonane. Zachęcają do zabawy i przykuwają wzrok dziecka. Nasze zabawki to spełnienie dziecięcych marzeń. Możesz podarować je na urodziny, imieniny, święta, Dzień Dziecka czy każdą inną okazję. Jesteśmy przekonani, że nasze planszówki dla trzylatka wywołają uśmiech na twarzy Twojego malucha!