Gry edukacyjne planszowe – przyjemna nauka w domu

Nie ma chyba osoby, która w swoim dzieciństwie nie grała w planszówki. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Choć swego czasu gry komputerowe nieco wyparły klasyczne gry planszowe, to dziś ponownie wróciły do łask. Gra planszowa edukacyjna to dla dzieci przede wszystkim świetna zabawa. Dla rodziców z kolei doskonały sposób na wsparcie rozwoju dziecka. Zabawki edukacyjne, takie jak prezentowane w naszym sklepie gry planszowe nie tylko bawią, ale również uczą. Tematyczne planszowe gry edukacyjne poszerzają wiedzę i umożliwiają zdobycie nowych umiejętności. Dziecko bardzo szybko przyswaja i utrwala zdobytą wiedzę, gdyż jest ona podana w atrakcyjny sposób.

Gry planszowe – doskonałe uzupełnienie edukacji domowej

Gry planszowe edukacyjne, logiczne, przygodowe i kooperacyjne coraz częściej doceniane są przez świadomych rodziców realizujących w pełni obowiązki edukacyjne w domu, jak również tych, którzy starają się w warunkach domowych poszerzyć wiedzę dziecka i wesprzeć jego rozwój. Granie w gry to oprócz fantastycznej zabawy także doskonały trening umysłowy. Dziecko ćwiczy pamięć, uważność, rozwija kreatywność i analityczne myślenie, uczy się komunikacji, postępować zgodnie z zasadami, poszukiwać rozwiązań, obierać strategię oraz pracować w grupie. Nabyte w trakcie gry umiejętności społeczne z pewnością będą przydatne na późniejszych etapach edukacji i życia.

Gry planszowe dla dzieci edukacyjne HABA

Podczas gry dziecko pobudza swoją wyobraźnię, poznaje zasady gry, dowiaduje się nowych rzeczy i utrwala zdobytą wiedzę. Gry planszowe edukacyjne dla dzieci HABA to świetna nauka liczenia, jak np. w grze „Ratz Fatz Liczby” lub „Mądry Miś uczy liczyć”, sposób na zapoznanie się z kolorami w grze „Układanka Kolorowy świat zwierząt” oraz kształtowanie aparatu mowy w grze „Memo Mimika”. Na szczególną uwagę zasługują także gry, takie jak „Logic! CASE Starter Set 6+”, „Primabalerina”, „Jednorożec Blask Szczęścia – Magiczna gra memo”, „Bella Kwiatuszek”, „Żyrafa Długa Szyja” i „Pantomima”. To tylko część naszych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą gier dla dzieci już od 2 roku życia.

Gry planszowe w edukacji

Coraz częściej dostrzegane jest wykorzystywanie gier planszowych w edukacji dzieci. Gry są do dyspozycji maluszków nie tylko w świetlicach, ale również niejednokrotnie pojawiają się na zajęciach lekcyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego – planszówki to doskonałe narzędzie edukacyjne. Gry uczą logicznego myślenia, zespołowości, komunikacji międzyludzkiej, współzawodnictwa, radzenia sobie z porażką i zwycięstwem, umiejętności przewidywania, szybkiego podejmowania decyzji i ponoszenia ich konsekwencji, ćwiczą zręczność, spostrzegawczość, motorykę małą i kreatywność. To także bardzo dobry sposób na integrację np. w nowej klasie czy podczas obozu. Dodatkowo gry edukacyjne planszowe mogą dostarczyć dziecku wiedzy z różnych dziedzin np. z przyrody, historii, czy matematyki. Wybierając świadomie gry, możesz wspierać rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.

Dlaczego warto wybrać gry edukacyjne planszowe na prezent?

W ciągu roku jest wiele okazji do tego, aby wręczyć dziecku prezent. Urodziny, imieniny, święta i uwielbiany przez maluchów Dzień Dziecka. Zabawki sprezentować można także bez szczególnej okazji. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania upominku dla dziecka, to gra planszowa edukacyjna będzie doskonałym wyborem. Gra to rodzaj zabawki, do której dziecko często wraca, to zabawka, która się nie nudzi i zawsze dostarcza mnóstwo świetnej zabawy. Podaruj dziecku radość, uśmiech, wspólnie spędzony w gronie najbliższych czas i dodatkowo wesprzyj jego rozwój. Czy można wyobrazić sobie lepszą zabawkę? Nasze gry dedykowane są już dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Oprócz gier planszowych w naszym sklepie znajdziesz także wiele innych wartościowych zabawek. Asortyment przeznaczony jest już dla kilkumiesięcznych maluszków. W ramach oferty zabawek dla niemowląt przygotowaliśmy między innymi zabawki do chwytania, piłki sensoryczne, zawieszki do wózka, maty do zabawy wodą, a nawet wózki do nauki chodzenia. Kulodromy, figurki, akcesoria kuchenne i outdoorowe to z kolei artykuły przygotowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera, by być na bieżąco z nowościami i promocjami.