Blog dla rodziców

Każdy rodzic wie, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Ważne jest jednak kontrolowanie ich postępów i sprawdzanie, czy są one adekwatne do aktualnego wieku. W ten sposób można uniknąć wielu komplikacji, stanowiących ogromną trudność dla pociechy w przyszłości. Jak powinien wyglądać prawidłowy rozwój 2-latka?
Zapraszamy Państwa do poznania niepokojących zachowań w przypadku tak małych dzieci oraz sprawdzenia, czy Państwa pociecha rozwija się prawidłowo.
Dziecko na każdym etapie swojego życia powinno rozwijać się w określony sposób. Trzeba pamiętać, że każdy człowiek jest inny. Istnieją jednak wzorce, które pozwalają na kontrolowanie, czy w przypadku Państwa dziecka wszystko przebiega w odpowiedni sposób. Jak powinna rozwijać się pociecha w wieku 3 lat?
Haba w Ogrodzie.
35 lat śmiechu dzieci.
35 lat wspólnego grania.
35 lat zabawy.
Prawdopodobnie większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak ciężkim stanie znajduje się polska onkologia dziecięca.
Brakuje funduszy dosłownie na wszystko - na kompleksowe leczenie dzieci, na zakup sprzętu i wyposażenie szpitali.
Nie wystarcza też środków na to, by zapewnić maluchom odpowiednich warunków, w których odbywa się leczenie i opieka...
Dzieci – podobnie jak wielu dorosłych – uwielbiają grać w gry planszowe HABA. Każda gra za każdym razem zaciekawia na nowo i przenosi do tajemniczego świata wyobraźni. Przy okazji dzieci mnóstwo się przy tym uczą: wczuwają się w różne sytuacje i innych graczy, uczą się wygrywać i przegrywać, uznawać sukcesy innych graczy i wiele innych
Jak wysoka może być wieża z klocków? Które puzzle pasują do siebie? Jak zbudować drewnianą drogę, żeby kulki jak najszybciej przemknęły przez tor przeszkód? Dzięki drewnianym zabawkom HABA dzieci uczą się, jak wygląda wielki świat.
Życie niemowlęcia i małego dziecka jest pełne pierwszych przeżyć, pierwszych chwil. Każdego dnia uczy się ono nowych rzeczy, rozumie i potrafi więcej. Jakich etapów czy skoków rozwojowych mogą spodziewać się rodzice, wyjaśnia psycholog rozwojowy dr Jan-David Freund, który w HABA odpowiada między innymi za temat nauki przez zabawę w zakresie rozwoju produktu.
Wystarczy pudełko kartonowe i nasze szablony do wydruku, aby stworzyć niesamowity plac do zabawy. Prezentujemy nasze pomysły na wykonanie pralki, etażerki, mini golfa czy zegara ze zużytego pudła kartonowego.
Wydrukuj nasze szablony . Weź dowolne pudełko kartonowe i poszukaj boku, który nie ma otworów ani przecięć. Wytnij szablony wzdłuż przerywanych linii. Odrysuj kontury tarczy zegara i obydwu wskazówek na kartonie.
Zabawa w mini golfa to frajda dla dzieci i dorosłych! Nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu. Wystarczy pudełko kartonowe i nasze szablony do wydruku, aby stworzyć plac do zabawy w golfa w domu.
Etażerka z kartonu to świetny i łatwy pomysł na dekorację świątecznego stołu lub imprezę wśród przyjaciół czy rodziny. Z nami stworzysz oryginalne dzieło w 9 prostych krokach.
Jeśli zastanawialiście się kiedyś co można zrobić z niepotrzebnym pudłem kartonowym, to mamy dla Was świetny pomysł na udaną zabawę!
1 od 6