Blog dla rodziców

Klocki drewniane dla dzieci to nie tylko zabawka, ale również narzędzie wspierające rozwój intelektualny i emocjonalny. Zapewniają godziny kreatywnej zabawy, rozwijają umiejętności oraz pomagają w budowaniu więzi rodzinnych.
Klocki edukacyjne pełnią kluczową rolę w rozwoju umiejętności dziecka, stając się niezwykle wartościowym narzędziem wspomagającym rozwój na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim klocki pobudzają kreatywność, zachęcając maluchy do budowania własnych konstrukcji.
Klocki sensoryczne, znane również jako zabawki sensoryczne, to specjalne typy zabawek zaprojektowane tak, aby stymulować zmysły dziecka. Są one niezwykle korzystne dla rozwoju maluchów, ponieważ wspierają rozwój sensoryczny, umiejętności motoryczne, koordynację oko-ręka, a także kreatywność dzieci.
W pierwszych miesiącach życia dziecka można zauważyć, jak intensywnie się rozwija. To, co ciekawiło je na początku, z czasem przestaje być już interesujące. Etapy zabawy w rozwoju dziecka zmieniają się wraz z nabywaniem nowych umiejętności w postaci raczkowania, chwytania i chodzenia. W związku z tym istotne jest, aby zapewnić maluchowi odpowiednią stymulację na poszczególnych etapach jego rozwoju.
Każdego dnia dziecko bawi się swoimi ulubionymi maskotkami, lalkami, gryzakami, klockami itp. Podczas zabawy bardzo często lądują one na podłodze, niejednokrotnie zmieniają swoje miejsce, a podczas spacerów zdarza się, że znajdą się na ziemi. W wyniku tego ulubione zabawki Twojego malucha mogą stać się siedliskiem brudu, niebezpiecznych bakterii i roztoczy. Dlatego niezwykle ważne jest dbanie o ich odpowiednią czystość.
Przytulanki do spania zaspokajają potrzebę bliskości maluchów. Te ponadczasowe maskotki stają się wiernymi towarzyszami zabaw i dziecięcych wędrówek. Niejednokrotnie pomagają rodzicom podczas usypiania i uspokajania dziecka. Maskotki do spania są uwielbiane nie tylko przez niemowlęta, ale również starsze dzieci.

Grzechotka to ulubiona zabawka każdego niemowlaka. Bardzo często staje się obowiązkowym elementem każdej wyprawki. Występuje ona w wielu ciekawych odsłonach, jednak ważne jest, aby podczas zakupu kierować się dobrem swojego dziecka i wybierać jedynie produkty odpowiedniej jakości.
Gryzaki niejednokrotnie stanowią obowiązkowy element dziecięcej wyprawki. Jest to gadżet szczególnie przydatny w okresie ząbkowania, gdyż pomaga złagodzić dyskomfort z tym związany.
Gry edukacyjne dla dzieci to świetna propozycja zabawy dla całej rodziny. Na sklepowych półkach dostępne są one w różnorodnych wersjach, jednak nie wszystkie z nich mają korzystny wpływ na rozwój dziecka. W sklepie internetowym HABA znajdziesz wiele gier edukacyjnych, m.in. w formie układanek, zgadywanek lub planszówek.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy gryzaki dla niemowląt są potrzebne? Od lat panuje przekonanie, że jest to zabawka idealna podczas okresu ząbkowania. W związku z tym do dziś cieszą się dużą popularnością i stały się obowiązkowym elementem wyprawki każdego malucha.
Układanki z drewna to forma świetnej zabawy zarówno dla małych, jak i dużych. Pomimo tego, że asortyment zabawek dla dzieci jest ogromny, to jest to ponadczasowy wybór cieszący się dużą popularnością od lat. Wbrew pozorom puzzle nie są przeznaczone jedynie dla większych dzieci.
Dzieci uwielbiają zabawki logiczne, które uczą poprzez zabawę, a ponadto wspierają rozwój procesów poznawczych. Podczas zabawy maluch ćwiczy pamięć, koncentrację i percepcję. Zabawki logiczne dla dzieci z oferty Haba-Play wspierają aspekty emocjonalne, poznawcze i społeczne.
1 od 8